نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس گفت: اعمال عوارض ۲۵ درصدی برای صادرات سنگ آهن از خام فروشی مواد معدنی جلوگیری می کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، رضا علیزاده درباره اعمال عوارض 25 درصدی بر صادرات سنگ آهن، اظهار داشت: جلوگیری از خام فروشی یکی از مباحثی است که همیشه در کشور مطرح است، هرچه زنجیره تولید در داخل تکمیل شده و مواد خام در کشور فرآوری شود از یکسو ارزش افزوده بیشتری ایجاد می شود و از سوی دیگر اشتغالزایی نیز برای کشور به همراه دارد.
صادرات مواد معدنی فرآوری شده عایدی بیشتری برای کشور دارد
نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صادرات مواد معدنی فرآوری شده عایدی بیشتری برای کشور دارد، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت از سوی مجلس و کارشناسان همواره تحت فشار است تا از صادرات مواد خام جلوگیری کند.
وی اظهار کرد: صادرات مواد آهنی خام بیشترین بخش صادرات مواد معدنی خام را تشکیل می دهد، به همین دلیل درآمد و فرصت های شغلی زیادی سهم سایر کشورها می شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: تولیدکنندگان داخلی باید با سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر جلوگیری از خام فروشی همراهی کنند.
تامین سنگ آهن دغدغه تولیدکنندگان فولاد
وی ادامه داد: سنگ آهن برای تولید فولاد الزامی است و در ماه های اخیر برخی از تولیدکنندگان فولاد برای تامین سنگ آهن به دلیل صادرات بی اندازه دچار مشکل شده اند، بنابراین وزارت صمت به منظور حل این مشکل برای صادرات سنگ آهن عوارض ۲۵ درصدی اعمال کرد.
مواد معدنی خام با قیمت های ناچیز صادر می شود
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مواد معدنی خام و ذخایر کشور به قیمت ناچیز صادر شده و درآمد چندانی از آن به دست نمی آید، ادامه داد: منابع فولاد کشور محدود ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار