بهبود اقتصادی چین طی ماه گذشته با افزایش شاخص های مهم اقتصادی ادامه یافت و تلاش های این کشور برای تقویت بخش تولید در میان رکود ناشی از شیوع کرونا به تدریج نتیجه داد.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شینهوا، بهبود اقتصادی چین طی ماه گذشته با افزایش شاخص های مهم اقتصادی ادامه یافت و تلاش های این کشور برای تقویت بخش تولید در میان رکود ناشی از شیوع کرونا به تدریج نتیجه داد.
بر اساس داده های اداره ملی آمار چین، تولید صنعتی در ماه اوت نسبت به سال گذشته 5.6 درصد افزایش یافت و از رشد 4.8 درصدی ثبت شده در ماه ژوئیه بیشتر شد.
فروش خودرو در چین برای پنجمین ماه متوالی افزایش یافت
کرونا انعطاف پذیری اقتصاد چین را نشان داد
پیش بینی رشد 2 درصدی اقتصاد چین در سال 2020
تولید صنعتی در ماه اوت نسبت به ماه گذشته 1.02 درصد افزایش یافت که نشان می دهد نسبت به ژوئیه که رشد 0.98 درصدی داشت سرعت بیشتری داشته است.
داده های اداره ملی آمار چین همچنین نشان داد که در هشت ماه اول سال جاری میلادی، تولید صنعتی 0.4 درصد نسبت به سال قبل شاهد افزایش بوده است، در حالی که در دوره ژانویه تا ژوئیه 0.4 درصد کاهش داشته است.
میزان تولید در بخش های تجهیزات و محصولات فناوری پیشرفته به ترتیب 10.8 و 7.6 درصد افزایش یافت که هر دو به طور چشمگیری از رشد کلی تولید صنعتی پیشی گرفتند.
از تولید صنعتی برای اندازه گیری فعالیت شرکت های بزرگ با گردش تجاری سالانه حداقل 20 میلیون یوان (حدود 2.93 میلیون دلار) توسط عملیات تجاری آنها استفاده می شود.
داده های اداره آمار چین همچنین نشان می دهد که فروش خرده فروشی کالاهای مصرفی که شاخص عمده رشد مصرف محسوب می شود، در ماه اوت نسبت به سال گذشته 0.5 درصد افزایش یافته که اولین افزایش سالانه در سال جاری است.

سرخط اخبار