معرفی رمان های جدید و خواندنی به بهانه نمایشگاه کتاب

تیتربرتر پنج شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۱۵

به گزارش تیتربرتر؛
هر سال در هنگامه ی نمایشگاه کتاب در اردیبهشت ماه، تب و تاب خرید کتاب و کتابخوانی در همه ما اوج می گیرد. بسیاری از علاقمندان کتاب و به خصوص ادبیات در مواجهه با کتاب های مختلف و فراوان تازه چاپ شده، در شناسایی آثار مورد علاقه خود دچار ابهام و سردرگمی میشوند.
برترین ها - بهنام منقولی: هر سال در هنگامه ی نمایشگاه کتاب در اردیبهشت ماه، تب و تاب خرید کتاب و کتابخوانی در همه ما اوج می گیرد. بسیاری از علاقمندان کتاب و به خصوص ادبیات در مواجهه با کتاب های مختلف و فراوان تازه چاپ شده، در شناسایی آثار مورد علاقه خود دچار ابهام و سردرگمی میشوند. در این مطلب قصد داریم پنج رمان خواندنی و مشهور که هرکدام به نوبه خود آثار مهم و تاثیرگذاری هستند، جوایز بسیاری را به خود اختصاص داده اند و به تازگی به فارسی ترجمه و منتشر شده اند را برای شما معرفی نماییم.
۱. «روشنگری شگفت انگیز پروفسور کاریتا» اثر «استیون لوکس»
استیون لوکس، استاد جامعه شناسی و سیاست در دانشگاه نیویورک است. اگر داستان مشهور «دنیای سوفی» یوستین گوردر را دوست داشته اید احتمالا عاشق «روشنگری شگفت انگیز پروفسور کاریتا» خواهید شد که در سبک و سیاق دنیای سوفی این بار شما را به سفری درباره مکاتب سیاسی و تاریخ اندیشه غرب می برد. این کتاب در سال ۱۹۹۵ به سرعت به یکی از پرفروش ترین آثار دنیا تبدیل شد و به زبان های بسیاری ترجمه گشت. در عین محتوای عمیق و جدی آن، لحن سبک، عامیانه و طنزآمیز و روایتی جذاب و جادویی دارد. سبک آن به شدت تحت تاثیر نویسندگان دوره روشنگری اروپا و به خصوص کتاب مشهور «کاندید» اثر ولتر قرار دارد.
داستان درباره مردی است به نام پروفسور ...

سرخط اخبار