قیمت خودرو باز هم کاهش یافت/ قیمت ۲۰۶ به ۴ ماه قبل بازگشت

لوگوی باشگاه خبرنگاران باشگاه خبرنگاران . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۳:۵۱
نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: روند کاهشی قیمت خودرو در بازار همچنان ادامه دارد.

نعمت الله کاشانی نسب نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در گفت و گو با خبرنگار ، در خصوص آخرین وضعیت بازار خودرو، گفت: بازار اکنون به شدت راکد و خرید و فروش بسیار کم است، به طوری که فقط در این بازار می توان خریدار واقعی دید و دست دلالان از این بازار کوتاه شده است.
او بیان کرد: اینکه شورای رقابت تغییر فرمول داد، هیجان یک تا ۲ روزه، روی بازار خودرو گذاشت و پس از آن قیمت ها روند کاهشی به خود گرفت. پس از اظهارات رئیس شورای رقابت بازار دچار هیجان شد و قیمت ها افزایش یافت اما مجدد پس از سه روز قیمت ها در بازار کاهشی شد.
نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی تهران افزود: چند روزی است که قیمت دلار و یورو و یعنی ارز کاهش یافته است از آنجایی که قیمت نرخ ارز به شدت در قیمت طلا تاثیر گذار است، بنابراین هر روز شاهد ریزش قیمت ها در بازار هستیم. این کاهش قیمت در بخش خودروهای خارجی بسیار مشهودتر از خودروهای ایرانی است.
کاشانی نسب با تاکید بر اینکه اگر نرخ دلار به همین شکل کاهش یابد، ریزش قیمت ها در بازار خودرو نیز ادامه می یابد، گفت: با توجه به نزولی بودن قیمت ها، خریداران بیش از قبل نسبت به خرید خودرو تردید دارند، به شکلی که فروشنده در بازار وجود دارد اما خریداری نیست.
نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی تهران معتقد است تا زمانی که نرخ ها ریزشی باشند و به ثبات نرسند، خریدار تمایلی به خرید نخواهد داشت.
خودرو
قیمت
پژو ۲۰۶ تیپ ۲
۱۸۰ میلیون تومان
پژو ۲۰۶ تیپ ۵
۲۴۵ میلیون تومان
سمند LX
۱۷۰ میلیون تومان
پژو پارس سال
۲۰۰ میلیون تومان
پژو ۴۰۵ GLX
۱۷۵ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار