رئیس جمهور گفت: در روزهای آینده ۴میلیون تن کالا وارد کشور خواهد شد و حرکت خوبی برای بازار ما خواهد بود.

- اخبار سیاسی -
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم ، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد اقتصادی دولت از مردم ایران که در روز طبیعت (13 فروردین) به پروتکل های بهداشتی توجه و مراعات کردند تشکر کرد و گفت: این مراعات و همکاری اساس کار راهی است که پیش رو داریم تا به نقطه باثباتی دست پیدا کنیم. همه تلاش ها برای این است که فوتی ها در کشور کاهش پیدا کند، خانواده های داغداری را کمتر شاهد باشیم، مردم بتوانند سلامت خود را در روزهای آینده شاهد باشند و ما بتوانیم کار، فعالیت و تلاش را با سلامت مردم توام سازیم.
وی افزود: جلسه امروز ما اقتصادی و در رابطه با شرایطی که در آن قرار داریم و تامین نیازمندی های کشور بود؛ هم برای سلامت مردم و مقابله با کرونا و هم تامین کالاهای اساسی و نیازمندی هایی که تا پایان سال 99 باید مورد توجه ما باشد. گزارش مفصلی را وزارتخانه های کشاورزی و صمت از شرایط ذخایر کالاهای اساسی در ماه های آینده ارائه کردند که گزارش بسیار خوب و امیدوارکننده ای بود. جداول روزانه هم همین را نشان می دهد که بحمدالله در ماه های آینده مشکلی پیش روی کشور نیست ولی باید برای سال 99 تصمیمات لازم درباره نیازمندی هایی که داریم و نحوه تأمین این نیازمندی ها، اتخاذ شود.
رئیس جمهور گفت: بانک مرکزی هم گزارش خوبی از شرایط ارزی کشور و شرایطی که برای تأمین ارز در قدم اول برای بخش سلامت، نیازمندی های دارویی و پزشکی و در بخش دوم برای کالاهای اساسی در پیش داریم ارائه داد. بحمدالله مشکلی برای تأمین ارز تا پایان سال، با روندی که پیش بینی کردیم نخواهیم داشت و طراحی انجام گرفته برای اینکه چگونه بتوانیم تأمین کالا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار