یک همجنس گرا، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می شود

اعتماد آنلاین یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۵

اعتمادآنلاین| «پیت بوتیجج» شهردار همجنس گرا یک شهر کوچک آمریکا در ایالت ایندیانا اخیراً با مطرح کردن نامش به عنوان یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری حزب دموکرات این کشور جنجال زیادی به پا کرده است.
بوتیجج آن گونه که اعلام کرده است، قرار است امروز «یکشنبهم به صورت رسمی کاندیداتوری اش برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و ورودش به میدان نسبتاً شلوغ کاندیداهای ریاست جمهوری دموکرات ها را اعلام کند.
او که 37 سال دارد، یکی از نظامیان کهنه کار جنگ افغانستان و برای دو دوره شهردار شهر کوچک ساوث بند در ایالت ایندیانا است. این شهر متعلق به ناحیه ای در آمریکا معروف به «کمربند پوسیده» بوده و این نام به سبب آسیب فراوان به صنایع مهمی که در این ناحیه قبلاً رونق داشتند نظیر صنعت فولاد و تولید خودرو گذاشته شده است.
در سال 2016 رأی دهندگان در ایالات عمدتاً کارگرنشین نظیر میشیگان و ویسکانسین کمک زیادی به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری کردند.
بوتیجج با این حال به عنوان فردی که توانسته تحول زیادی در شهر ساوث بند ایجاد کند، شناخته شده است.
روزنامه واشنگتن پست درباره او نوشته است: در روزهای اخیر کمپین ریاست جمهوری او توجه زیادی به خود جلب کرده و در فاصله کمتر از دو ماه بعد از آن که او کمیته بررسی برای اعلام کاندیداتوری تشکیل داد، توانست تعداد 65 هزار حامی لازم برای شرکت در مناظره های کمیته ملی حزب دموکرات در تابستان را به دست آورد. یک نظرسنجی انجام شده از سویی شرکت امرسون میان رأی دهندگان بالقوه کمیته های انتخاباتی دموکرات ایالت آیووا نشان داده که او بعد از دو چهره مطرح یعنی جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و سناتور برنی سندرز ...