نخستین دیدار روسای جمهور چین و برزیل

ایمنا سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۱
کشورهای جهان، در بیست و چهار ساعت گذشته شاهد تحولات مختلفی بوده اند، از مهمترین آن ها می توان به دستگیری یک جاسوس آمریکایی توسط دولت ویتنام، فرود یک هواپیمای روسی دیگر در ونزوئلا، نخستین دیدار رسمی روسای جمهور برزیل و چین و اشتیاق مردم آمریکا به حمله این کشور به کره شمالی اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار  ایمنا ، اخبار جهان در بیست و چهار ساعت گذشته، همچنین مرور تحولات خاص سیاسی در عرصه بین الملل را می توانید در بسته خبری "جهان سیاست" مطالعه کنید:
مردم آمریکا مشتاق حمله هسته ای به کره شمالی
یک نظرسنجی جدید نشان داد، یک سوم از آمریکایی ها از پیش دستی کردن در حمله اتمی به کره شمالی در یک جنگ هسته ای به رغم اطلاع از کشته شدن یک میلیون تن از مردم بی گناه حمایت می کنند.
بر اساس گزارشی از نیوزویک، "بولتن دانشمندان اتمی" با همکاری شرکت نظرسنجی بریتانیایی "یوگاو" اقدام به انتشار نتایج مطالعه ای جدید در خصوص آرای عمومی در آمریکا در مورد درگیری نظامی با کره شمالی کرد؛ مطالعه ای که در زمان کند شدن سرعت پیشرفت فرآیند صلح میان دو طرف صورت می گیرد.
یکی از آزار دهنده ترین نتایج این مطالعه و نظرسنجی، کشف وجود یک اقلیت جنگ طلب در میان مردم آمریکاست؛ بالغ بر یک سوم از پاسخگویان به نظرسنجی از انجام شدن یک حمله اتمی پیشگیرانه از جانب آمریکا علیه کره شمالی در سناریوهای مطرح شده حمایت می کنند و ظاهرا به اطلاعاتی که از نظر کارشناسان امنیتی می توانند باعث کاهش یک چنین حمایتی در میان مردم شوند، بی توجه بوده اند.
در این نظرسنجی وقتی گزینه اولین حمله آمریکا به کره شمالی از "حمله متعارف" به "حمله اتمی" تغییر کیفیت پیدا کرد، در میزان حمایت تغییر چندانی رخ نداد و "۳۳ درصد آن را ترجیح دادند". در حقیقت حتی زمانی که شرکت کنندگان نظرسنجی با افزایش رقم تلفات برآورد شده مربوط به حمله اتمی به کره شمالی از ۱۵۰۰۰ نفر به ۱.۱ میلیون شامل یک میلیون غیرنظامی مواجه شدند، تغییر چشمگیری در درصد تایید کنندگان یا ترجیح دهندگان حمله اتمی آمریکا ...

سرخط اخبار