با افزایش آمار گیمرها به علت شیوع بیماری کرونا، مهندسان مایکروسافت و سونی در پی بهبود عملکرد سرویس آنلاین کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان هستند.

با گسترش بیماری کرونا، بسیاری از مردم به صورت خودجوش به خودقرنطینگی دست زده اند یا به اصرار مقام های دولتی به خانه نشینی مجبور شدند. در حال حاضر، بسیاری از کارکنان شرکت های بزرگ و کوچک نیز به صورت دورکاری فعالیت می کنند. این موضوع سبب شده هرروز انتشار آمارهای جالبی را شاهد باشیم. چندی پیش گفته شد استریم ویدئوهای آنلاین به حدی بوده است که شرکت های ارائه دهنده مجبور شده اند کیفیت ویدئوها را برای جلوگیری از قطعی سرویس کاهش دهند.
حال گویا نوبت به کنسول های بازی خانگی رسیده است. طبق آمارها، شمار گیمرهای فعال در حال افزایش است و حتی سرورهایی که در روزهای عادی به ندرت پر می شدند، میزبان انبوهی از گیمرها هستند. این میزان افزایش گیمرهای فعال در نوع خود پدیده ای جالب است و شرکت های بزرگ دنیا، سونی و مایکروسافت  را دچار مشکل کرده است.
سونی و مایکروسافت اعلام کرده اند در حال تقویت سرورهای خود برای میزبانی بهتر از گیمرها هستند. مهندسان هر دو شرکت مشغول بررسی وضعیت سرورهای آنلاین پلی استیشن نتورک و ایکس باس لایو هستند تا اگر مشکلی ایجاد شد در کمترین زمان ممکن، آن را برطرف کنند.
در پست بلاگی، فیل اسپنسر ، از مقام های بلندپایه ی مایکروسافت گفت:
اهمیت بازی های ویدئویی برای ارتباط گیمرها با یکدیگر و تجربه ی ساعاتی خوش در زمان قرنطینه را درک می کنیم و گروهمان با جدیت کار می کنند که گیمرها بتوانند تجربه ی فوق العاده ای داشته باشند. برای تضمین این امر نیز لحظه ای در حال بررسی عملکرد سرورها و میزان مصرف آن ها هستیم. سرورهایمان را بهینه سازی خواهیم کرد تا پاسخ گوی تقاضای رو به رشد گیمرها باشند.
دیو مک کارتی ، معاون ارشد بخش خدمات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار