رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران می گوید: آجیل برای کرونا مفید است؛ چرا که آجیل و خشکبار جنبه گرمی دارد و خوردن این مغزها برای بدن خوب است. به دلیل افزایش قیمت ارز قیمت آجیل ۵۰ درصد گران شده اما قیمت آجیل امسال معقول است و مردم هم می توانند بخرند.

به گزارش تجارت نیوز ، برخی صنوف غیرضرور همچون آجیل و خشکبار به دلیل رعایت بهداشت و محدودیت های کرونایی کرکره مغازه های خود را پایین کشیده اند. به گفته رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران؛ قیمت آجیل شب یلدا امسال به دلیل افزایش قیمت ارز، بسته بندی و هزینه کارگر امسال 50 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. یعنی در مجموع 80 قلم کالا و انواع مغزها قیمت آنها حدود 50 درصد گران شدند.
فعالان بازار می گویند از شیوع ویروس کرونا صنف آجیل و خشکبار بیش از سایر مشاغل ضرر کرده است. به طوری که در نیمه نخست امسال حدود 80 واحد صنفی پروانه های کسب و کار خود را باطل کرده اند.
رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار معتقد است اعضای صنف آجیل برای اینکه قیمت این کالا در شب یلدا برای مردم ارزان تمام شود، چندی پیش شروع به خرید آجیل و خشکبار کردند؛ چنانچه این محدودیت ها ادامه پیدا کند این مواد خوراکی ماندگاری اش را از دست داده و خراب می شود.
مصطفی احمدی به تجارت نیوز گفت: متاسفانه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا از شب عید تاکنون هر واحد صنفی حدود 200 تا 300 میلیون تومان سرمایه های خود را از دست داده اند و مجبور شدند کالاهای خود را معدوم کنند.
امسال مردم می توانند آجیل بخرند
رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران تیر ماه امسال به دنیای اقتصاد از کاهش 80 درصدی فروش آجیل و خشکبار خبر داد و گفته بود: « فروش آجیل فروشان نسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر از ۸۰ درصد شده است و عملا نمی توانند جنس جدید خریداری کنند، باید آماده یک بیکاری بزرگ و ضرر زیاد در سطح کشاورزان این حوزه باشیم. از طرف دیگر جنس ما چه در حوزه صادرات و چه در حوزه واردات مستقیم با ارز سر و کار دارد و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار