کلاهبرداری ۷۰ میلیون دلاری جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی، با مدرک سوم راهنمایی!

نامه نیوز چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۱۱
سومین جلسه محاکمه علیرضا زیبا حالت منفرد در دادگاه انقلاب آغاز شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
به گزارش نامه نیوز، بر اساس گفته دادستان سابق تهران، علیرصا زیبا حالت منفرد جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی است.
دی ماه سال ۹۵ بود که اداره کل امور بین الملل قوه قضاییه از دستگیری و استرداد یکی از عوامل اصلی فساد نفتی خبر داد و در اطلاعیه ای اعلام کرد: یکی از متهمان اصلی پرونده فساد بزرگ نفتی بامداد امروز به کشور مسترد شد. متهم مذکور که به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۸ تهران تحت تعقیب بین المللی قرار گرفته بود، توسط پلیس بین الملل ناجا با همکاری سایر نهاد ها به کشور مسترد شد. درخواست استرداد متهم ابتدا به کشور مالزی ارسال و در آنجا دستگیر شد لیکن استرداد وی ناکام ماند تا اینکه در کشور دیگری شناسایی و دستگیر شد.
علیرضا زیبا حالت منفرد کسی است که برای اولین بار نامش در یکی از جلسات دادگاه بابک زنجانی در لابه لای کیفرخواست صادره، به گوش رسید. پس از آن و در نوزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی، متهم ردیف دوم پرونده نفتی اعلام کرد امور نفتی بابک زنجانی در اختیار فردی به نام «ع. ز. م» قرار داشته است که همه کار های نفتی از جمله محموله، تخلیه کشتی ها و اجاره مخازن نفت را انجام می داده و با توجه به اختیارات وسیع او، کسی حق دخالت نداشته است.
همچنین در بیستمین جلسه دادگاه، قاضی صلواتی از پشت پرده هزینه کرد ۵۰۱ میلیون دلار پول نقد دریافتی از شرکت «فال» سخن گفت که «ع. ز. م» ۵۰ میلیون دلار هزینه انبارداری گرفته است. در بیست و چهارمین جلسه دادگاه نیز متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی گفته بود که واسطه خرید بانک fiib در مالزی آقای «م» بوده است. همچنین در سند بانک «ارزش» ...

سرخط اخبار