دفاتر نظام فنی روستایی در تمامی روستاهای کرمان راه اندازی شد

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۹
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه آهنگ مقاوم سازی ساختمان ها در روستاها خیلی بهتر از شهرهای استان کرمان است گفت: نظام فنی روستایی با هدف تسهیل ساخت و سازهای سازمان یافته و اصولی در تمامی روستاهای کرمان راه اندازی شده است.

- اخبار استانها -
علی اکبر سلطانی نژاد در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان ، با اشاره به میزان مقاوم سازی منازل روستایی به نسبت شهرها اظهار داشت: از آنجا که زیرساخت ها در روستاهای ما به نسبت شهرها کمتر بوده و دانش مهندسی و مهارت های ساخت و ساز و ... در روستاهای ما دیرتر رفته است طبیعی است که توجه به مقاوم سازی و ساخت اصولی ساختمان ها در روستاها به نسبت شهرها کمتر باشد.
وی به هدف گیری نظام اجرایی و برنامه ریزی کشور در این زمینه اشاره کرد و افزود: چیزی که امروز در استان کرمان مشاهده می کنیم متفاوت از گذشته است و خوشبختانه آهنگ مقاوم سازی بناها در روستاهای ما خیلی بهتر از برخی از شهرهای ماست.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با بیان اینکه در شهرهای ما بافت های فرسوده ای داریم که وسعت زیادی را به خود اختصاص داده اند که قابل مقایسه با روستاهای ما نیست عنوان کرد: میزان مقاوم سازی بناها در روستاهای استان کرمان 63 درصد است در حالی که چنین آماری را در شهرهای استان نداریم.
700 میلیارد تومان تسهیلات مسکن روستایی در کرمان جذب شد
کرمان| 2200 واحد در کوهبنان تسهیلات بازسازی دریافت کردند
کرمان| 200 واحد مسکونی در منطقه زلزله زده هجدک به بهره برداری رسید
وی با اشاره به اینکه نتیجه ارزیابی های ما از مقاوم سازی منازل روستایی نسبت به گذشته بسیار متفاوت است خاطرنشان کرد: زلزله های مخرب سال های 82 و 83 در بم و زرند زنگ خطری بود و عزم جدی برای مقام سازی را در نظام برنامه ریزی اجرایی استان و کشور و هم عامه مردم ایجاد کرد. 
سلطانی نژاد با بیان اینکه استان کرمان استان پهناوری است که مقاوم سازی در چنین استانی کار گسترده ای ...