سناتور لیندسی گراهام با حمایت از تصمیم دونالد ترامپ برای اعمال تحریم های مالی علیه ترکیه گفت، این دولت "زمان و فضای کافی" برای اجرای استراتژی خود در سوریه دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، لیندسی گراهام، سناتور ایالت کارولینای جنوبی در سنای آمریکا که از مخالفان اقدام اخیر ترامپ برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از شمال سوریه بود، در بیانیه ای گفت: قویا از تصمیم ترامپ برای اعمال تحریم هایی علیه مقام های ترکیه و اقتصاد آن بابت تهاجم ترکیه به شمال شرق سوریه حمایت می کنم. ترکیه به نیروهای کردی حمله می کند که بیش از همه به ما در نابودی خلافت داعش کمک کردند.
اظهارات گراهام پس از گفت وگوی او با ترامپ و شرکت در رایزنی ها با رئیس جمهوری آمریکا، مقام های دولتی و "رهبران کلیدی این درگیری" مطرح شد. گراهام همچنین گفت، همکاران او باید علنا به تهاجم ترکیه در شمال سوریه واکنش نشان دهند و از طرح تحریم های ترامپ که دوشنبه اعلام شد، حمایت کنند.
او افزود: تیم رئیس جمهوری آمریکا طرحی دارد و من قصد دارم به طور قاطع از آن حمایت کنم و به آن ها زمان و فضای منطقی برای دستیابی به اهداف مشترکمان بدهم.
اظهارنظر گراهام با سخنان پیشین او که بعد از گفت وگوها با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا بود، تفاوت داشت. او درباره ضرورت تصویب تحریم هایی از سوی خود کنگره صحبت کرده بود. علاوه بر یک بسته تحریمی، انتظار می رود قانونگذاران آمریکایی قطعنامه مشترکی در مخالفت رسمی با طرح ترامپ درباره نیروهای آمریکایی در سوریه پیشنهاد دهند و از او بخواهند آن را کنسل کند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار