شرکت اسپیس ایکس در سال های اخیر تلاش های زیادی برای انجام پروژه های فضایی انجام داده و در این زمینه موفقیت ها و شکست های متعددی را تجربه کرده است.

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان  گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، نام صنایع فضایی اسپیس ایکس در سال های اخیر بارها در رسانه های معتبر به عنوان برترین قدرت فضایی غیردولتی جهان مطرح شده است. خبرهای منتشر شده در مورد این شرکت همواره مثبت و بیانگر موفقیت های اسپیس ایکس نبوده است بلکه در چند سال این شرکت گذشته فراز و نشیب های متعددی را تجربه کرده است.
اسپیس ایکس اولین شرکت خصوصی که فضانوردان را به ایستگاه بین المللی فرستاد
شرکت اسپیسایکس(SpaceX) با پرتاب موفق دو فضانوردار به سمت ایستگاه بین المللی فضایی توانست نام خود را به عنوان اولین شرکت خصوصی که فضانوردان را با تجهیزات و فضاپیمای خود به خارج از مدار زمین ارسال می کند در تاریخ ماموریت های فضایی ثبت کند. روز گذشته دوتن از فضانوردان سازمان تحقیقات فضایی ناسا به همراه سفینه فضاپیمای Crew Dragon به سوی ایستگاه بین المللی فضایی پرتاب شدند.
بیشتر بخوانید: پشت پرده پروژه های فضایی محرمانه آمریکا/ اسپیس ایکس چگونه به ابزاری برای ایجاد سلطه تبدیل می شود؟
سفینه Crew Dragon در دومین تلاش خود توانست روز گذشته با موفقیت از سکوی پرتاب جلو شود و به سمت فضا حرکت کند. در ابتدا قرار بود سفینه Crew Dragon به همراه مسافران خود چند روز پیش سمت ایستگاه بین المللی فضایی برود ولی برنامه عملیات به دلیل آنچه نامساعد بودن شرایط آب و هوایی اعلام شد لغو گردید. پس از جدا شدن فضاپیمای اسپیس ایکس از سکو پرتاب رسانه های مختلفی در جهان خبر آن را پوشش داده و موتور جستجوی ویدئویی یوتیوب عملیات پرتاب و ارتباط با فضانوردان را به صورت زنده برای میلیون ها نفر در سراسر دنیا نشان داد.
...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری