گام دوم انقلاب، ترسیم آینده و وظیفه هنرمندان ساختن آینده است

خبرگزاری آنا دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۷
رئیس حوزه هنری در آیین انتخاب چهره سال هنر انقلاب گفت:بیانیه گام دوم انقلاب، ترسیم آینده و وظیفه هنرمندان ساختن این آینده است.

به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب  گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا ، محسن مؤمنی شریف در آیین انتخاب چهره سال هنر انقلاب اسلامی که عصر امروز در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد، گفت: هفته هنر انقلاب اسلامی فرصت مناسبی است تا مروری بر کارنامه یک سال اخیر عرصه هنر انقلاب داشته و با تکیه بر این بازخوانی، برای آینده برنامه ریزی کنیم.
وی اظهار کرد: سال 1397 از برخی جهات، سال خوبی برای هنرمندان و به ویژه هنرمندان انقلابی بود. همین که برای انتخاب چهره سال هنر انقلاب 14 نامزد مقدماتی و پنج نامزد نهایی در حوزه های متنوع هنری داشتیم نشان دهنده اتفاقات خوبی است که در این حوزه رخ داده است.
رئیس حوزه هنری عنوان کرد: در حوزه کتاب با وجود بحران قیمت کاغذ، شاهد انتشار کتاب «خاطرات سفیر» نوشته خانم نیلوفر شادمهری بودیم که یک صدهزار نسخه از آن فروش رفت. استقبال فوق العاده از کتاب «رهش» رضا امیرخانی نمونه ای دیگر از این اتفاقات خوب بود. رسیدن شمارگان مجموعه کتاب های فاضل نظری به عنوان یک شاعر جوان به نیم میلیون نسخه نیز قابل تأمل است.
مؤمنی شریف با اشاره به این که شاید به جز سال های اول انقلاب، کمتر پیش می آمد که هنرمندان هنرهای تجسمی نسبت به رخدادهای مهم واکنش نشان دهند گفت: خوشبختانه چند سالی است که هنرمندان رشته های تجسمی نسبت به وقایع مختلف کشور سریع واکنش نشان می دهند و حتی از شاعران ما هم سبقت گرفته اند. 
 رئیس حوزه هنری اظهار کرد: در سال های اخیر تئاتر مسجد رونق گرفت. در عرصه نمایش شاهد اجرای یک تئاتر حرفه ای در شهر حلب سوریه بودیم که بسیار پرمخاطب شد. در حوزه سینما هم با وجود نمایش برخی فیلم ها که با فرهنگ و ارزش های ما مغایرت دارد، اما ...