مشهد- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: با حمایت سیستم بانکی و پرداخت تسهیلات از ابتدای امسال تاکنون ۹۲ هزار فرصت شغلی در کشور توسط این نهاد ایجاد شده است.

مرتضی بختیاری روز پنجشنبه در همایش شبکه بانکی یاور توانمندسازی اقتصادی نیازمندان افزود: براساس برنامه ششم توسعه سالانه باید ۱۰۰ هزار اشتغال توسط دستگاه های حمایتی در کشور باید ایجاد شود که ۷۰ هزار اشتغال از این تعداد سهم کمیته امداد و ۳۰ هزارفرصت سهم بهزیستی است.
وی ادامه داد: اعتبارات تبصره ۱۶ امسال برای اشتغال توسط دستگاه های حمایتی معادل ۵۰ هزار میلیارد ریال است که از این میزان ۳۵ هزار میلیارد ریال سهم کمیته امداد و ۱۵ هزار میلیارد ریال سهم بهزیستی است.
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه در سال ۹۶ تعداد ۱۷۰ هزار فرصت شغلی جدید توسط کمیته امداد در کشور ایجاد شده است گفت: سال ۹۷ نیز ۱۴۸ هزار فرصت اشتغال ایجاد شد که از این حیث یک سوم اشتغال کشور در آن سال توسط این نهاد ایجاد شده است.
بختیاری افزود: از ابتدای امسال تا کنون از اعتبارات تبصره ۱۶ ، ۹۲ هزار اشتغال با پرداخت ۲۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ایجاد شده است.
وی ادامه داد: از محل اعتبارات اشتغال روستایی نیز با پرداخت ۱۳ هزار میلیارد ریال تعداد ۳۰ هزار اشتغال در کشور ایجاد شده است.
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: هم اکنون ۷۵ هزار طرح اشتغال منتظر پرداخت تسهیلات معادل ۲۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در بانکهاست که خواهش می کنیم این تسهیلات پرداخت شود.
بختیاری افزود: در مجموع امسال ۵۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات اشتغال روستایی و تبصره ۱۶ تسهیلات سهم این نهاد است که با جذب کامل امکان ایجاد ۲۰۵ هزار اشتغال در کشور فراهم می کند.
وی با اشاره به اینکه در عمل با توجه به ابلاغ تسهیلات در مرداد ماه امسال، اشتغال ایجاد شده در کشور توسط این نهاد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار