آلمان بر حفظ توافق هسته ای برجام تاکید کرد

خبرگزاری مهر چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲:۶

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، نماینده آلمان در جریان نشست شورای امنیت سازمان ملل بر پایبندی کشورش به برجام تأکید کرد.
وی گفت: «ما سرسختانه به حفظ برجام متعهد هستیم زیر ذیل این توافق، ایران در معرض شدیدترین نظام راستی آزمایی هسته ای در دنیا قرار دارد که آژانس بین المللی انرژی اتمی متولی انجام آن می باشد.»
نماینده آلمان در ادامه ادعاهای خود گفت: «ما معقتدیم برجام حفاظی ارزشمند برای اطمینان از عاری بودن ایران از سلاح های هسته ای است و ما هیچ جایگزین دوام پذیر به جای آن نداریم.»
نماینده آلمان همچنین گفت: ما ساده انگار نیستیم و می دانیم که برجام تنها یکی از بخش های این جورچین است و لازم است به فعالیت های منطقه ای ایران، برنامه موشکی و تهدیدهای آن علیه ایمنی دریانوردی هم پرداخت شود، هرچند ما این کار را از طریق گفت وگوی سیاسی و در صورت لزوم، تحریم های هماهنگ انجام می دهیم.
آمریکا از سال گذشته با وجود تعهدات قبلی، اما خروج یکجانبه خود را از توافق هسته ای برجام اعلام کرد. این تصمیم اما به شکاف در میان کشورهای غربی روبرو شده و کشورهای اروپایی امضاکننده برجام با انتقاد از خروج آمریکا از این توافق، بر لزوم ادامه حیات توافق هسته ای با ایران تاکید دارند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار