بلومبرگ: استعفای بولتون به دلیل مخالفت با کاهش تحریم ها علیه ایران بوده است

طلا چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۹
یک رسانه آمریکایی مدعی شد مشاور امنیت ملی آمریکا به دلیل مخالفت با کاهش تحریم های یکجانبه علیه ایران مجبور به استعفا شده است.

شبکه خبری بلومبرگ مدعی شد «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا که روز سه شنبه به درخواست دونالد ترامپ از سمت خود استعفا کرد، به دلیل مخالفتش با کاهش تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران مجبور به خروج از دولت ترامپ شده است.
بر اساس گزارشی که بلومبرگ در این خصوص منتشر کرده، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اخیراً در بین اعضای کابینه خود بحث کاهش تحریم ها علیه ایران را پیش کشیده است تا شاید از طریق کاهش تحریم ها بتواند به افزایش شانس دیدارش با حسن روحانی رئیس جمهور ایران در حاشیه مجمع عمومی سالانه سازمان ملل متحد در نیویورک کمک کند؛ هرچند طرف ایرانی تاکنون هیچ پالسی مبنی بر تمایل به برگزاری چنین دیداری صادر نکرده است.
سه منبع آگاه در کاخ سفید به بلومبرگ گفته اند که مطرح شدن این بحث از سوی ترامپ، واکنش شدید بولتون را در پی داشته و او با عصبانیت علیه چنین اقدامی موضع گرفته است.
بلومبرگ در ادامه به نقل از منابع خبری خود در کاخ سفید مدعی شده است که پس از مطرح شدن بحث کاهش تحریم ها علیه ایران در نشست روز دوشنبه در اتاق بیضی کاخ سفید (دفتر رئیس جمهور آمریکا)، استیون منوشین وزیرخزانه داری آمریکا از تصمیم ترامپ به عنوان راهکاری برای آغاز مذاکرات با ایران حمایت کرده است.
یک روز بعد از این اتفاقات یعنی روز سه شنبه دونالد ترامپ با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر از استعفای اجباری جان بولتون خبر داد و نوشت : «من شب گذشته به جان بولتون اطلاع دادم که دیگر در کاخ سفید به خدمات او نیازی نیست. من با بسیاری از پیشنهادات او مخالف بودم و دیگر اعضای دولت نیز همین گونه [مخالف او] بودند.»
بولتون اما در واکنش به توئیت ترامپ که استعفای وی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار