ظریف: آغوش ما برای گفت وگو با همسایگان خود در خلیج فارس باز است

لوگوی باشگاه خبرنگاران باشگاه خبرنگاران . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۰:۳۴
وزیر خارجه در بدو ورود به باکو گفت: ما همیشه معتقد هستیم که منطقه خلیج فارس نیازمند گفت وگو و همکاری و همچنین ایجاد روش های اطمینان بخش است.

به گزارش ، محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در بدو ورود به باکو با تشریح اهداف سفر خود به باکو و کشورهای قفقاز گفت: بسیار خوشحالم که توانستم این سفر را انجام دهم و روز های آینده علاوه بر جمهوری آذربایجان به کشور های روسیه، ارمنستان، گرجستان و آخر هفته نیز به ترکیه سفر خواهم کرد.
وی ادامه داد: موضوع اصلی بحث همکاری های منطقه در این منطقه است که برای ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. البته ارتباطات دوجانبه بین این کشور ها که از دوستان ایران هستند نیز در این سفر اهمیت دارد.
ظریف اظهار کرد: فردا در دیدار با مقامات آذربایجانی درباره بازسازی قره باغ نیز صحبت خواهم کرد. همچنین بحث و گفت وگو درباره وضعیت قره باغ و حفظ ثبات در این منطقه از دیگر موارد مورد بحث در این دیدارهاست. ما از اینکه ملت دوست و برادر ما جمهوری آذربایجان سرزمین های خود را به دست آورده و امروز این سرزمین ها در اختیار مردم آذربایجان قرار دارد خوشحال هستیم.
وی ادامه داد: علاقه مند هستیم که به بازگشت ساکنان مناطق آزاد شده به محل های اقامت خود بازگردند. چراکه آن ها از خویشان ما هستند. البته ما درباره مسائل دیگری همچون مسائل ترانزیتی مانند شمال جنوب و جنوب غرب نیز با دوستان خود گفت وگو خواهیم کرد.
وزیر خارجه کشورمان در پاسخ سوالی درباره موضوعات مطرح شده درباره انجام گفت وگو های منطقه ای بین ایران و کشور های منطقه خلیج فارس اظهار کرد: ما همیشه معتقد هستیم که منطقه خلیج فارس نیازمند گفت وگو و همکاری و همچنین ایجاد روش های اطمینان بخش بین کشور های این منطقه است و آغوش ما در این زمینه همواره برای همسایگان خود باز است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار