افزایش فروش و درآمد مایکروسافت در دوران پاندمی کرونا

لوگوی ایتنا ایتنا . چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۴:۵۶
ایتنا - درآمد محتوا و خدمات ایکس باکس در سه ماهه دسامبر ۴۰ درصد و فروش سخت افزار ایکس باکس ۸۶ درصد رشد کرد.

مایکروسافت اعلام کرد فروش سه ماهه دوم مالی این شرکت ۱۷ درصد رشد کرد که به مدد تقاضای بالا برای خدمات رایانش ابری و ابزارهای نرم افزاری بوده که از دورکاری کارمندان حمایت می کنند.
به گزارش ایتنا از ایسنا، شرکت نرم افزاری مایکروسافت که در ردموند واشنگتن مستقر است، اعلام کرد درآمدش در سه ماهه منتهی به ۳۱ دسامبر به ۴۳.۱ میلیارد دلار رسید و از ۴۰.۲ میلیارد دلاری که تحلیلگران در نظرسنجی بلومبرگ پیش بینی کرده بودند، فراتر رفت. برای چهاردهمین سه ماهه متوالی بود که مایکروسافت رشد دو رقمی درآمد را گزارش کرد. درآمد خالص این شرکت ۱۵.۵ میلیارد دلار معادل دو دلار و سنت به ازای هر سهم بود در حالی که پیش بینی تحلیلگران یک دلار و ۶۴ سنت بود.
واحد رایانش ابری آزور مایکروسافت ۵۰ درصد رشد کرد. این شرکت از تقاضای فزاینده مشتریان سازمانی برای استفاده از خدمات ابری که تحت تاثیر دورکاری کارمندانش صورت گرفت، سود برد. فروش رایانه های شخصی هم در مدت مذکور رشد کرد و درآمد مایکروسافت از کسب و کار سیستم عامل ویندوز را افزایش داد و درآمد بازی مایکروسافت هم برای نخستین بار در یک سه ماهه به بالای پنج میلیارد دلار رسید.
ارزش سهام مایکروسافت در پی انتشار گزارش مالی این شرکت حدود ۴.۷ درصد صعود کرد. سهام مایکروسافت در سه ماهه پیش ۵.۷ درصد رشد داشت در حالی که رشد شاخص اس اند پی ۵۰۰ به ۱۲ درصد رسید.
فروش مایکروسافت در هر سه واحد این شرکت از میانگین مورد پیش بینی تحلیلگران در نظرسنجی بلومبرگ بالاتر بود. ایمی هود، مدیر مالی مایکروسافت در مصاحبه ای اظهار کرد درآمد نسخه بیزنس نرم افزاری ابری آفیس ۳۶۵ رشد ۲۱ درصدی داشت و شمار کاربرانش ۱۵ درصد افزایش پیدا کرد. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار