اعتمادآنلاین| دیلی میل خبرداد: پژوهشگران آمریکایی اعلام کرده اند این واکسن که می تواند به مدت یک سال ویروس کرونا را خنثی کند روی موش ها تست موفق داشته و احتمالا طی ماه های آتی مجوز آزمایش انسانی آن صادر خواهد شد.
این واکسن شامل پروتئین هایی است که در بدن تزریق می شوند تا بدن آنتی بادی هایی را تولید کند که با ویروس کرونا مبارزه می کنند. این واکسن از طریق یک "پچ" شامل 400 سوزن کوچک دارای قند به بدن بیمار تزریق می شود.
محققان این واکسن را بر روی موش ها آزمایش کرده اند و تخمین می زنند که این واکسن می تواند ویروس کشنده کرونا را به مدت حداقل یک سال خنثی کند.
این واکسن احتمالا طی 12 الی 18 ماه آینده در دسترس خواهد بود و وقتی تایید شود ده ها هزار دوز از آن روزانه تولید خواهد شد.
این واکسن "پیت کو وک" (PittCoVacc) نام دارد و نخستین واکسن برای ویروس کرونا است که توسط دانشمندان مستقل مورد بررسی قرار گرفته است. این یافته ها در مجله "The Lancet's EBioMedicine" منتشر شده است.
محققان اکنون متقاضی تأییدیه سازمان غذا و داروی ایالات متحده هستند تا بتوانند آزمایشات انسانی را طی چند ماه آینده آغاز کنند.
پروفسور "لوئیز فالو" (Louis Falo)، نویسنده ارشد مطالعه از دانشگاه پیتسبرگ گفت: رسیدن به مرحله آزمایشات انسانی معمولاً به یک یا چند سال زمان نیاز دارد.
تیم پیتسبورگ طی این مطالعه توانست به سرعت عمل کند، زیرا آن ها پیش از این همه بیماری های فراگیر و اپیدمی دنیا را مورد بررسی قرار داده بودند.
پروفسور "آندره گامبوتو" (Andrea Gambotto) از دانشگاه پیتسبرگ گفت: ما دقیقاً می دانیم که برای مبارزه با ویروس کرونا چگونه باید عمل کنیم. تجربیات قبلی نظیر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار