جزئیات دومین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان ۴ تعاونی غیرمجاز

دریافت خبر : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۵
جزئیات دومین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان ۴ تعاونی غیرمجاز

نماینده دادستان در دومین جلسه رسیدگی به پرونده متهمین تعاونی های البرز، ولیعصر، فردوسی و آرمان گفت: نصب تابلوهای موسسات بدون داشتن سمت مدیریتی، طراحی سربرگ و مهر موسسات، صدور اوراق ضمانت نامه های جعلی، حیف و میل اموال بصورت شخصی از طریق خرید خودروهای لوکس و سفر خارجی و تحصیل مال نامشروع بخشی از اتهامات متهمین این پرونده است که با توجه به شکایت بانک مرکزی و سپرده گذاران و مطالق قانون مجازات اسلامی درخواست صدور حکم می شود.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در آغاز دومین جلسه رسیدگی به پرونده متهمین تعاونی های البرز، ولیعصر، فردوسی و آرمان، قاضی صلواتی از نماینده دادستان خواست با حضور در جایگاه ادامه کیفرخواست را قرائت کند.
نماینده دادستان گفت: با توجه به اختلاف فاحش بین سپرده های اخذ شده و اموال موجود مانند انتقال آپارتمان در خیابان فرشته، سه دانگ ملک پاسداران و انتقال اموال به افرادی همچون علم الهدی و زاهدی فر در بسیاری موارد برای مثبت نشان دادن تراز مالی مبادرت شده است.
وی ادامه داد: بدهی متهمان نسبت به هرسال زیانشان انباشته شده است و با توجه به عدم نظارت بانک مرکزی و نظر به اینکه هیچ ضابطه ای برای نظارت وجود نداشته است، دستور متهمان توسط کارمندان اجرایی شده است. در بسیاری موارد قراردادهای خرید و فروش املاک توسط مدیران مالی تنظیم نشده که این بهترین روش برای انجام پولشویی بوده است و از طرفی امیرحسین آزاد با ارتباطاتی که داشته وظیفه اعمال نفوذ بر مقام ها را برعهده داشته است.
نماینده دادستان گفت: حسب استعلام صورت گرفته از شرکت «بهستان رایان» مبلغ ۱۷۶ هزار و ۶۷۴ میلیارد بوده است که در این مدت مبالغ نقد و واریز شده به حساب بانکی ...

[ مشاهده متن کامل جزئیات دومین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان ۴ تعاونی غیرمجاز ایلنا ]