علی امام گفت: اولویت امسال ما این است که خطوط نیمه تمام مترو را تکمیل کنیم به همین جهت خطوط 6 و 7 مترو به طور کامل افتتاح می شوند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا ؛ نشست خبری علی امام، مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اصحاب رسانه با موضوع آزادسازی ۹۱۰ میلیارد اوراق مشارکت و تشریح اقدامات سال 1399 مترو روز دوشنبه برگزار شد.
علی امام، مدیرعامل مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به اقداماتی که سال گذشته صورت گرفت، گفت: سال 98 به دلیل راه اندازی خط 6 مترو سال ارزنده ای بود چرا که این خط با 3 ایستگاه افتتاح شد و درنهایت به 5 ایستگاه رسید و در حال حاضر این 5 ایستگاه درحال ارائه خدمات هستند.
او افزود: حدود 9 کیلومتر از خط 7 به بهره برداری رسید و 3 ایستگاه وارد مدار شدند که ایستگاه میدان محمدیه، بسیج و مولوی از این ایستگاه ها بودند.
علی امام با اشاره به برنامه هایی که امسال دارند، گفت: برنامه امسال ما این است که خطوط نیمه تمام را تکمیل کنیم به همین جهت انشالله خطوط 6 و 7 مترو به طور کامل افتتاح می شوند.
او افزود: همچنین پرونده 72 دستگاه واگن بسته خواهد شد.
امام اظهار کرد: 28000 میلیارد تومان بودجه مترو از شهرداری تهران است که بخشی از آن نقد است اما امیدواریم با همین مبلغ مدیریت کنیم و 12 ایستگاه جدید را به بهره برداری برسانیم.
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه گفت: ما آمادگی داریم خط 10 مترو را که از صدر، نمایشگاه بین المللی، سعادت آباد، نیایش، منطقه 5، منطقه 22 می گذرد و به ایستگاه وردآورد می رسد را بهره برداری کنیم.
علی امام با اشاره به سخنان اخیر محسن هاشمی در شورای شهر گفت: منظور آقای هاشمی که گفتند در سه سال گذشته یک کیلومتر ساخته نشده است اینگونه نبوده و یک سوءبرداشت هایی صورت گرفته است.
او افزود: منظور ...

سرخط اخبار