تهران-ایرنا- سناتور "جیم اینهاف" رییس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا دوشنبه شب در توئیتی نوشت که در سفرش به عراق، از نزدیک در جریان آخرین اطلاعات درباره حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد آمریکا در استان الانبار قرار گرفته است.

اینهاف در ادامه این توئیت اعلام کرد:آخر این هفته (یکشنبه) در رأس هیأتی وارد عراق شدم.
وی افزود: در این سفر از ژنرال (پت) وایت (فرمانده ائتلاف ضد داعش) آخرین اطلاعات را درباره حمله موشکی ماه گذشته ایران به پایگاه «عین الاسد» دریافت کرده ام.
این سناتور جمهوری خواه همچنین در این توئیت به جریان دیدارش با "مسعود بارزانی" رییس پیشین اقلیم کردستان عراق اشاره کرده و از وی به خاطر آن چه حمایت های دولت این منطقه از اقلیت های مذهبی تحت تعقیب اعلام شده است، قدردانی کرده است.
 وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در ابتدا اعلام کرد که هیچ آمریکایی در حمله موشکی سپاه پاسدارن به پایگاه عین الاسد در استان الانبار آسیب ندیده است.
 چند روز بعد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) تایید کرده بود که ۱۱ نظامی این کشور در حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی عین الاسد عراق دچار مشکل شده اند که تعدادی از آن ها به کویت و تعدادی دیگر به آلمان منتقل شده اند.
پس از آن، ابتدا اعلام شد که نظامیان آسیب دیده آمریکایی ۳۴ و سپس ۶۰ نفر هستند که در نتیجه حمله موشکی ایران به عین الاسد دچار آسیب مغزی شده اند.
و چند روز پیش در تازه ترین به روز رسانی شمار نظامیان آمریکایی که در جریان این حمله دچار آسیب مغزی شده اند، ۱۰۹ نفر اعلام شد.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۱۸ دی ماه جواب کوبنده خود را در قبال ترور سردار سلیمانی با شلیک ۱۳ فروند موشک بالستیک از نوع موشک های فاتح-۳۱۳ و قیام به پایگاه «عین الاسد» و دیگر پایگاه نظامیان آمریکایی در اربیل در شمال عراق داد.
عین الاسد که از پایگاه های نیروهای مسلح عراق و آمریکا محسوب می شود، در استان انبار عراق واقع است. این پایگاه در زمان صدام ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار