به گزارش خبرنگار مهر ، پیروزی استقلال برابر تراکتور در تبریز آن هم با چهار گل آنقدر برای آنها شیرین بود که عبورشان از مرز ۱۰۰۰ امتیاز خیلی موردتوجه قرار نگرفت. آبی پوشان که یکی از پنج تیمی هستند که در تمام ادوار لیگ برتر حضور داشته و دارند با ۳ امتیاز دیدار مقابل تراکتور ۱۰۰۱ امتیازی شدند تا از این حیث نخستین تیم ایران باشند.
مربیان موقت و دائم
آبی پوشان در همه ادوار لیگ برتر جمعا از ۱۳ سرمربی استفاده کردند که شامل ۱۰ سرمربی ثابت و ۳ سرمربی موقت بودند و ۱۰۰۱ امتیاز توسط این ۱۳ نفر برای آبی پوشان در لیگ برتر به دست آمد.
قلعه نویی و اختلاف با دیگران
امیر قلعه نویی با بیشترین حضور در استقلال به عنوان سرمربی، هم پر افتخار ترین مربی این تیم در لیگ برتر است و هم بیشترین امتیاز را برای آنها به دست آورده است. فاصله قلعه نویی با دیگر مربیان استقلال آنقدر زیاد هست که تا سالها خطری رکورد او را در این تیم تهدید نکند.
اولین سرمربی، اولین خارجی و اولین اخر اجی
آبی پوشان لیگ برتر را در فصل ۸۱-۸۰ با منصور پورحیدری آغاز کردند و در دومین فصل از این مسابقات هدایت تیم شان را به رولند کخ آلمانی سپردند تا این مرد آلمانی هم نخستین مربی خارجی آنها در لیگ برتر باشد و هم اولین مربی برکنار شده این تیم در این مسابقات.
بعد از برکناری کخ، جواد زرینچه به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شد تا وی نیز نخستین سرمربی موقت آبی پوشان در همه ادوار لیگ برتر باشد.
طولانی ترین مدت مربیگری
امیر قلعه نویی برای اولین بار در سال ۸۲ و فصل سوم مسابقات روی نیمکت آبی پوشان نشست و تا ۳ فصل هدایت این تیم را بر عهده داشت و این طولانی ترین حضور متوالی یک ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار