سقوط جایگاه گلف خوزستان درکشور

تابناک جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۱
نزول ورزش حاصل انتخابات اشتباه

هیئت گلف استان خوزستان به عنوان سومین هیئت برتر کشور معرفی شد.فدراسیون گلف کشور پس از بررسی عملکرد هیئت های گلف کشور در سال گذشته ، هیئت گلف استان را به عنوان منتخب سوم برگزید.دراین ارزیابی لرستان با 88 امتیاز مقام اول ، تهران با 70 امتیاز جایگاه دوم و خوزستان با کسب65 امتیاز به مقام سومی دست یافت.
همواره از استان خوزستان به عنوان زادگاه گلف ایران یاد می شود.اولین زمین گلف ایران همزمان با کشف نفت درشهرستان مسجدسلیمان ساخته شد واین رشته بیش از یکصدسال در خوزستان قدمت دارد.اما نکته سوال برانگیز و قابل تأمل اینجاست که بر سر هیئت گلفی که هر سال حائز مقام اول میشده ، چه آمده که امسال به عنوان سومی رضایت داده است؟
متاسفانه پس از کناره گیری حاجتی رییس سابق هیئت گلف،این رشته ورزشی در سطح استان با مشکلات فراوانی روبرو شده است و قهرمانان و پیشکسوتان گلف به شرایط کنونی انتقادات فراوانی دارند.دراسفندماه سال گذشته برای نخستین بار پس از 13 سال مسابقات گلف گرامیدشت شهباز حسین پور درشهرستان مسجدسلیمان برگزار نشد. رقابتهای که هرساله به مناسبت گرامیداشت یاد این پیشکسوت گلف خوزستان وایران با حضور بهترین نفرات گلف کشور برگزار می شد و مورد تمجید مسئولین فدراسیون قرار می گرفت. باید دید علت برگزار نشدن این رقابتها چه بوده است؟ در این میان سؤالات متعددی وجود دارد که پاسخ هر کدام میتواند گرهی از این مشکل بگشاید. بجز برگزاری مسابقات لیگ برتر گلف که زحمات آن بر دوش فدراسیون و باشگاهها بوده است،چه مسابقه دیگری برای گلف دراین 2 سال اخیر درسطح استان برگزار شده است؟علت نتایج ضعیف تیم گلف نفت مسجدسلیمان درمسابقات لیگ برتر باشگاههای کشور چه بوده است و ...

سرخط اخبار