ایسنا/خوزستان معاون مطالعات پایه و طرح های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان نسبت به بارش های سیل آسا در ۲ هفته آینده هشدار داد و گفت: ساکنان پایین دست سدها در حوضه رودخانه های کارون، کرخه، دز و مارون در این مدت نکات ایمنی را رعایت و از نزدیک شدن به رودخانه ها خودداری کنند.

فراز رابعی با اشاره به احتمال سیلابی شدن کارون، کرخه، دز و مارون در ۲ هفته آینده اظهار کرد: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی، در اواخر آبان و اوایل آذرماه بارندگی های سیل آسا در حوضه های آبی منتهی به خوزستان خواهیم داشت.
وی با بیان اینکه نگرانی از بابت مهار سیل در سدها وجود ندارد، خاطرنشان کرد: آمادگی لازم در سدهای خوزستان ایجاد و خروجی سدها تنظیم شده و هم اکنون ۹ میلیارد متر مکعب ظرفیت خالی در مخازن سدها برای مدیریت سیلاب ایجاد شده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از سازمان آب و برق خوزستان، رابعی افزود: خروجی سدهای خوزستان حتی در صورت وقوع سیل احتمالی تا پایان آذر افزایش نمی یابد و بسته به شرایط بارندگی در پایین دست حوضه ها می توانیم خروجی را کاهش دهیم.
وی ادامه داد: بارندگی در پایین دست حوضه ها که خارج از کنترل سدها است ممکن است مشکلاتی ایجاد کند که البته در اهواز و شهرهای بزرگ نیز نگران کننده نیست اما ساکنان پایین دست رودخانه های خوزستان اعم از کارون، دز، کرخه و مارون و دستگاه هایی که تاسیساتی در جوار رودخانه ها دارند، در ۲ هفته آینده باید احتیاط را رعایت کرده و از نزدیک شدن به رودخانه ها خودداری کنند.
معاون سازمان آب و برق خوزستان همچنین با اشاره به سیل بهار امسال در خوزستان گفت: بارش و سیل احتمالی در ۲ هفته آینده مشابه سیل بهار گذشته نیست و با قاطعیت می توان گفت که تا پایان آذر، سیلاب های بزرگ و تنظیم نشده و ویژه نخواهیم داشت.
رابعی افزود: درباره وضعیت زمستان نمی توان از حالا اظهارنظر قطعی کرد و بر اساس پیش بینی هواشناسی در ماه های آینده اطلاعات به روز می شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار