ایلنا نوشت:محمدعلی پور مختار عصر امروز شنبه با حضور در وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات دوره یازدهم مجلس درباره اولویت های مجلس آینده گفت: همانطور که رهبری فرمودند و بارها هم به مجلس دهم تذکر دادند و به همه مسئولان گفتند اولویت ما بحث اقتصاد است.

پورمختار درباره عملکرد مجلس دهم گفت: مجلس دهم یک سری قوانین را در مسائل اقتصادی تصویب کرد که این. ها قوانین خوبی بود، بحث رفع موانع تولید، استفاده حداکثری از توان تولید داخلی، قانون برنامه ششم که واقعا به رغم اینکه دولت اعتقادی نداشت مجلس ورود کرد و قانون جامعی را نوشت که مورد رضایت رهبری قرار گرفت اما به هر صورت با توجه به شرایط سختی که پیش رو بود در حوزه اشتغال و معیشت ضعیف وارد شد. امیدواریم در چند ماه باقی مانده قوانین خوبی را تصویب کند و ادامه اش را در مجلس یازدهم ببینیم.
وی درباره ترکیب مجلس یازدهم گفت: تجربه برای قانون گذاری خیلی مهم است صرف داشتن مدرک که همه دارند حتی در سطوح و مقاطع بالا ولی به نظر من کفایت نمی کند. ما نیازمند این هستیم که خود آنها امور مختلف را تجربه کرده باشند و درک درستی از مسائل گوناگون داشته باشند و بتوانند واقعا کار کنند و وقت بگذارند، مطالعه داشته باشند و با فعالان مختلف نشست و برخاست داشته باشند.
این نماینده مجلس دهم گفت: دوره اولی ها معمولا با مجلس آشنایی ندارند و همچنان که ما داشتیم تعدادی را در دوره اول مجلس دهم که نگاهی از بیرون به مجلس داشتند که با ذهنشان متفاوت بود که با ورود به مجلس حال که مجلس در حال اتمام است می گویند ما اشتباه کردیم و نباید به مجلس می آمدیم و مجلس جایگاه ما نیست و نمی توانیم با این شکل مجلس را پیش ببریم.
وی ادامه داد: مجلس محل تضارب افکار و آرا و مسائل سیاسی در حداکثر خود است و هم اینکه باید به صورت دسته جمعی تصمیم گرفته شود. اگر قانونی بخواهد تصویب شود حداقل باید ۱۴۰ نفر را با خود همراه کنیم یا در کمیسیون اکثریت آن را تصویب کنند بنابراین پیشبرد کار سخت است و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار