بررسی عملکرد شرکت ملی مس در دوره چهار ماهه نخست سال 1399 نشان می دهد این شرکت در تولید برخی از محصولات راندمان مطلوبی را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به ثبت رسانده است. «فملی» در تیر ماه و همچنین چهار ماه ابتدایی سال جاری به ارقام قابل قبولی در تولید مس آند رسیده و در این خصوص روند مثبتی را از خود به نمایش گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، بررسی جزئیات عملکرد مجتمع های فعال سرچشمه، خاتون آباد، میدوک و سونگون در بخش های تولید، ریخته گری، پالایشگاهی و تغلیظ در چهار ماه فروردین، اردیبهشت، خرداد و تیر ماه سال 1399 و مقایسه آن با دوره چهار ماهه مشابه در سال 1398، نشان می دهد که شرکت ملی صنایع مس ایران، در بخش های مختلف روند قابل قبولی را در پیش گرفته است.
رشد 18 درصدی تولید کنسانتره میدوک
طبق آمار منتشر شده میزان تولید کنسانتره مس در واحد تغلیظ مجتمع میدوک در تیر ماه سال جاری 12 هزار و 861 تن ارزیابی شده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 18 درصد رشد را تجربه کرده است. این واحد در دوره چهار ماهه ابتدایی سال جاری 49 هزار و 711 تن کنسانتره تولید کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4 درصد رشد داشته است. میزان تولید چهار ماهه کنسانتره این مجتمع در سال گذشته 47 هزار و 986 تن بوده است. واحد تغلیظ مجتمع سونگون نیز در تیر ماه سال جاری با تولید 27 هزار و 966 تن کنسانتره مس، نسبت به تولید این مجموعه در تیر ماه سال گذشته، 6 درصد افت داشته است. همچنین این مجتمع در چهار ماه نخست سال 1399، 110 هزار و 852 تن کنسانتره تولید کرد که نسبت به مدت مشابه در سال 1398 تغییری حاصل نشده است. بررسی عملکرد مجتمع مس سرچشمه در تیر ماه سال جاری گویای افت میزان تولید این محصول نسبت به ماه مشابه در سال 1398 است. این مجتمع در ماه ذکر شده 51 هزار و 960 تن کنسانتره تولید کرد که در مقایسه با میزان تولید در تیر ماه سال 1398، افت 13 درصدی را گزارش می کند. مجتمع سرچشمه با تولید 239 هزار و 511 تن کنسانتره در چهار ماه ابتدایی سال جاری نسبت به چهار ماه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار