سخنگوی کاخ سفید از استقرار ۱۷ هزار نیروی گارد ملی این کشور در ۲۴ ایالت برای مقابله با ناآرامی ها و اعتراضات در آمریکا خبر داد. سخنگوی کاخ سفید از استقرار ۱۷ هزار نیروی گارد ملی این کشور در ۲۴ ایالت برای مقابله با ناآرامی ها و اعتراضات در آمریکا خبر داد.

«کایلی مک انانی» سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه گفت که وزارت دفاع آمریکا ۱۷ هزار نفر از نیرو های گارد ملی را در ۲۴ ایالت این کشور مستقر کرده است.
وی که در کنفرانس خبری کاخ سفید صحبت می کرد، افزود: «تن ها در دو ایالت بیش از ۱۰۰۰ نفر از نیرو های گارد ملی مستقر شده اند.»
سخنگوی کاخ سفید اضافه کرد که در حال حاضر ۳۵۰ هزار نفر آماده بوده و رئیس جمهور از فرمانداران ایالت ها درخواست کرده تا از آن ها برای حفاظت از شهرندان و فروشگاه ها استفاده کنند.
مک انانی در ادامه گفت که استقرار نیرو های گارد ملی در خیابان شهر های مختلف با هدف کاهش تنش ها انجام می شود و نمی توان اجازه داد که تخریب ها و خشونت ها ادامه یابد.
وی اضافه کرد که کشته شدن «جورج فلوید» مرد سیاهپوست بدست پلیس آمریکایی یک تراژدی بوده و رئیس جمهور از دیدن این فیلم متاثر شده و به تلاش خود برای تحقق عدالت ادامه خواهد داد.
سخنگوی کاخ سفید گفت که موضع رئیس جمهور واضح بوده و با اعتراضات مسالمت آمیز موافق بوده و تنها خشونت و ناآرامی را محکوم می کند.
مک انانی نیز در این کنفرانس خبری گفت که وزارت دادگستری قصد دارد جنبش آنتیفا (ضد تبعیض نژادی) را به عنوان یک سازمان تروریستی داخلی معرفی کند.
همچنین «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا امروز در یک ویدئو کنفرانس با فرماندار ایالت های مختلف از قصد خود برای تشدید سرکوب معترضان خبر داد.
وی گفت: «واشنگتن تحت کنترل بسیار خوبی قرار دارد، اما قصد داریم کنترل بیشتری بر آن اعمال کنیم. قصد داریم هزاران نفر را بازداشت کرده و بسیار قوی سرکوب کنیم.»

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری