مدیرکل بحران استان تهران از شناسایی ۴ کانون احتمالی برای منشاء بو و اعلام آن تا هفته آینده خبر داد.
منصور درجاتی مدیرکل بحران استان تهران در گفت وگو با ایلنا درباره منشاء بوی نامطبوع در تهران گفت: کانون های محتمل و همچنین راه های انتشار را نیز شناسایی کرده ایم. ۴ کانون شناسایی شده اند که احتمال دارد منشاء بو در تهران باشند.
وی ادامه داد: پالایشگاه، گاوداری های سنگین، کامیون های فاضلاب کش و هواکش های فاضلاب و مخزن دپوی زباله آرادکوه از مکان هایی است که به عنوان کانون های احتمالی بو شناسایی شده اند.
مدیرکل بحران استان تهران خاطرنشان کرد: این نقاط کانون های متراکم بو هستند و ما در حال بررسی هستیم که این بو در کدام مناطق بیشتر احساس شده و همچنین دنبال این هستیم که وزش باد در این مناطق در چه جهتی بوده و راه های انتشار بو چه چیزی است همچنین در حال بررسی هستیم که این بو در روزهای آلوده بیشتر منتشر می شود یا در روزهای مرطوب یا آفتابی؟
مدیرکل بحران استان تهران در پاسخ به این سوال که وقتی هوا دارای آلودگی بیشتر است بو بیشتر احساس می شود، خاطرنشان کرد: آلودگی هوا ربطی به انتشار بیشتر این بو ندارد و منشاء بو موارد دیگری است و زمانی که درباره آن به قطعیت برسیم منشاء بو را اعلام خواهیم کرد.
درجاتی با اشاره به برگزاری تشکیل کارگروهی درخصوص شناسایی منشاء بو در استانداری تهران گفت: استاندار تهران اعلام کرده اند که تا ظرف یک هفته آینده منشاء این بو را مشخص خواهیم کرد.
وی همچنین تصریح کرد: ما دستگاهی که برای سنجش بو باشد نداریم اما در نقاطی که کانون بوده و بو بیشتر متراکم است نمونه برداری صورت گرفته اما آنقدر گازهای تشکیل دهنده زیاد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار