مرکز آشتی روسیه در سوریه از کشته شدن ۴۰ سرباز سوری و زخمی شدن ۸۰ تن دیگر در حمله تروریست های مسلح به حومه ادلب واقع در شمال غرب سوریه خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، مرکز آشتی روسیه در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه امروز (پنج شنبه) گزارش داد، در حمله تروریست های مسلح در روز چهارشنبه ۴۰ سرباز سوریه کشته و ۸۰ تن دیگر زخمی شدند.
در بیانیه مرکز آشتی روسیه در سوریه آمده است: گروه های مسلح به مواضع ارتش سوریه در منطقه کاهش تنش در ادلب حمله کردند و نیروهای امنیتی سوریه نیز در جریان مقابله با آنها ۵۰ تروریست را از پای درآورده و حدود ۹۰ تن آنها را زخمی کردند.
طبق این بیانیه، ارتش سوریه در پی حمله مذکور مواضع خود را در منطقه کاهش تنش در ادلب ترک کرد.
در این بیانیه آمده است: نیروهای دولت سوریه در نتیجه حمله حدود ۲۰۰ مسلح از گروه "ترکستانی" مواضع خود را در بخش جنوب شرقی منطقه کاهش تنش در ادلب ترک کردند و به سمت (ابوجریف - سمکه) در حومه شرقی ادلب رفتند. نیروهای شورشی با ۲۰ خودرو و دو خودروی زرهی به همراه حملات متعدد خمپاره ای و پهپادی اقدام به این حمله کردند به همین دلیل نیروهای سوری ناگزیر به ترک مواضع خود شده و به سمت جنوب رفتند.
این مرکز اشاره کرد: افراد مسلح در منطقه کاهش تنش در ادلب توانستند به محل استقرار نیروهای دولتی نفوذ کنند و دو منطقه مسکونی را به دست بگیرند. افراد مسلح توانستند در مسیر ابوجریف - سمکه در حومه شرقی ادلب به مواضع دفاعی دولت سوریه نفوذ کنند و به عمق ۱.۲ کیلومتر و ۳.۵ کیلومتر در طول جبهه وارد شوند.
در این بیانیه تاکید شده است: حمله دیگری را افراد مسلح به مواضع ارتش سوریه در شهر حلب داشتند. نیروهای مسلح در حدود ۵۰ تن با چهار خودروی مجهز به مسلسل های سنگین از دو جهت به مواضع ارتش سوریه در حلب حمله کردند، این اولین حمله به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار