بازار خودروی کشورمان تحت تأثیر تحریم های بین المللی و ممنوعیت واردات با مشکلات زیادی دست وپنجه نرم می کند.
از گرانی خودرو و قطعات مرتبط با آن تا عدم تحویل به موقع از جانب خودروسازان، موجب شده صنعت خودرو ایران ماه های پرتلاطمی را سپری کند. حال اگر قرار باشد به یکباره ورق برگردد و همه چیز مساعد شود، چه خودرو هایی را می توانیم در این بازار تشنه ببینیم؟
یکی از محبوب ترین کلاس های خودرویی که قشر متوسط و حتی مرفه جامعه آن را می پسندند، کراس های کوچک است. این خودرو ها به دلیل قیمت پایین، ظاهر تا حدودی مشابه با شاسی بلند های فول سایز و اندازه مناسب برای سفر های درون شهری توانسته اند طی سال های اخیر فروش بالایی در سطح جهان داشته باشند.
به همین جهت این بار به سراغ کراس اوور هایی می رویم که در نسخه پایه حدود ۱۰ تا ۲۰ هزار قیمت دارند و در صورت ورود به بازار ایران می توانند به فروش خوبی دست پیدا کنند.
هیوندای ونیو
وِنیو (Venue) ارزان ترین کراس اوور هیوندای است. این شاسی بلند کوچک که در نسخه پایه E و در بازار هند ۱۰,۳۰۰ دلار قیمت دارد، به پیشرانه ۱.۲ لیتری مجهز است. ۸۳ اسب بخار قدرت، ۱۱۵ نیوتن متر گشتاور و مصرف سوخت ۵.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می تواند ونیو را به یکی از بهترین انتخاب های ممکن برای خریداران ایرانی مبدل سازد.
گران ترین نسخه این خودرو یعنی SX قیمتی حدود ۱۸,۲۰۰ دلار دارد و از پیشرانه یک لیتری توربو و جعبه دنده هفت سرعته دو کلاچه بهره می برد. سیستم تعلیق مک فرسون در جلو، میله پیچشی در عقب، فرمان کمکی برقی، ۳۵۰ لیتر فضای صندوق عقب و رینگ های ۱۶ اینچی آلومینیومی از جمله ویژگی های مهم این کراس اوور هیوندای است.
...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار