ایسنا/همدان مدیرکل کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه ۳۱۳۰ شغل جدید از محل پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در ۹ ماهه امسال برای مددجویان ایجاد شده است، گفت: این طرح ها در حوزه های دامپرروری، کشاورزی، صنایع دستی، خدمات، صنعت، حمل ونقل، مشاغل صنفی و خانگی ایجاد شده است.

پیمان ترکمانه در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه همواره این مطالبه عمومی مطرح بوده که کمیته امداد به جای دادن ماهی به نیازمندان، ماهیگیری را به آنها بیاموزد، افزود: این رویکرد همواره در دستور کار این نهاد بوده و توانمندسازی خانواده ها اولویت اول کمیته امداد بوده به گونه ای که خوشبختانه تنها با استفاده از نیم درصد از منابع اشتغال کل کشور، به طور متوسط ۳۳ درصد مشاغل خُرد و خانگی توسط کمیته امداد ایجاد شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان همدان با تأکید بر اهمیت ایجاد مشاغل پایدار برای نیازمندان مطرح کرد: پرداخت تسهیلات قرض الحسنه تنها یک مرحله از اقدامات اساسی این نهاد برای ایجاد مشاغل پایدار است.
وی در ادامه بیان کرد: برای ایجاد مشاغل پایدار برای خانواده های تحت حمایت هفت اقدام مهم شامل انجام مشاوره های شغلی، ارائه آموزش های رایگان، پرداخت تسهیلات، هدایت شغلی، راهبری شغلی، نظارت و بازاریابی محصولات تولیدی مددجویان در این نهاد انجام می پذیرد تا یک شغل پایدار و آبرومند برای مددجویان ایجاد شود.
ترکمانه با تأکید مجدد بر اهمیت ایجاد مشاغل پایدار برای نیازمندان افزود: از سال ۹۸ با هدف استفاده از توان و ظرفیت کارآفرینان حرفه ای در کشور، طرح راهبری شغلی هم در حال اجراست که از این طریق، مددجویان مستعد اشتغال در کلیه زمینه ها به کارآفرینان حرفه ای معرفی می شوند. کارآفرینان حرفه ای در این طرح، مددجویان را در اجرای طرح های خود به شکل مطلوبی راهبری می کنند تا در مدت زمان کوتاه تری منافع اقتصادی بیشتری به دست آورده و شغل پایدار تری داشته باشند.
وی با بیان اینکه مشاغل دانش بنیان و نوآورانه نیز در کمیته امداد به صورت جدی مورد حمایت قرار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار