تحقیقات جدید نشان می دهد بوی منحصر به فرد باران بر روی خاک، حاصل یک واکنش شیمیایی است که توسط باکتری ها انجام می شود و به توضیح اینکه چرا این باکتری ها برای این کار تکامل یافته اند، می پردازد.

آفتاب نیوز :
تحقیقات جدید گروهی از دانشمندان بین المللی نشان می دهد که بوی بی نظیر باران پس از بارش روی خاک، به وسیله باکتری هایی ایجاد می شود که سعی در جذب یک بندپای خاص به عنوان روشی برای پخش تخم های خود دارند. بنابراین بوی خاص و خوشایندی که پس از بارش باران بر روی خاک به مشام می رسد، حاصل کار باکتری ها برای تولید مثل است.
این بو نمونه ای ۵۰۰ میلیون ساله از ارتباطات شیمیایی است که برای کمک به نوع خاصی از باکتری ها منتشر می شود.
دانشمندان مدت ها است که مجذوب بوی بی نظیری هستند که هنگام باران به مشام می رسد. این بو به ویژه وقتی باران روی خاک خشک می بارد، برجسته می شود.
دو محقق استرالیایی پس از یک تحقیق تأثیرگذار در دهه ۱۹۶۰ به نام "رایحه گتریکور"(odor petrichor)، به این نتیجه رسیدند که روغن مخصوصی توسط گیاهان خاص در دوره های خشکسالی تولید می شود و سپس هنگام بارش باران در هوا آزاد می شود.
"پتریکور" یک رایحه خاکی است که هنگام بارش باران روی خاک خشک تولید می شود.
یکی از اجزای اصلی این "رایحه پتریکور" یک ترکیب آلی به نام "ژئوسمین"(geosmin) است. دانشمندان مدتی است که می دانند که یک سرده رایج از باکتری ها معروف به "استرپتومایس"(Streptomyces)، "ژئوسمین" تولید می کنند. تقریباً تمام گونه های "استرپتومایس" هنگام مرگ می توانند "ژئوسمین" آزاد کنند، اما تاکنون مشخص نبود که چرا باکتری ها این رایحه خاص را تولید می کنند.
"ژئوسمین" یک ترکیب آلی است که طعم و بوی متمایز خاک را ایجاد می کند. ژئوسمین مسئول طعم و مزه خاکی چغندر(لبو) نیز هست. همچنین در ایجاد آن رایحه قوی که در اثر بارش باران روی خاک، پس از یک دوره هوای گرم و خشک به وجود ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار