رئیس جمهور آمریکا بامداد جمعه گفت چنانچه مجمع گزینندگان به جو بایدن رأی بدهد او کاخ سفید را ترک خواهد کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا بامداد جمعه (به وقت تهران) برای نخستین بار گفت چنانچه مجمع گزینندگان به رقیبش «جو بایدن» رأی بدهد او کاخ سفید را ترک خواهد کرد.
وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری که پرسید «اگر مجمع گزینندگان جو بایدن را [به عنوان رئیس جمهور] انتخاب کند، شما ساختمان [کاخ سفید] را ترک نمی کنید؟» گفت: «مطمئناً این کار را خواهم کرد و شما این را می دانید. ولی فکر می کنم از الان تا ۲۰ ژانویه (روز تحلیف) اتفاقات زیادی خواهد افتاد. تخلفات زیادی کشف شده اند.
ترامپ بار دیگر ادعایی که چند ساعت قبل در توییتر درباره «جو بایدن»، رئیس جمهور منتخب آمریکا مطرح کرده بود را تکرار کرد و گفت: «او کاندیدی نیست که ۸۰ میلیون رأی آورده باشد.»
رئیس جمهور آمریکا ساعاتی قبل تر در توئیتر نوشته بود: «ترامپ در توئیتر نوشت: «همین الان جدول بندی آرا[ی انتخاباتی] را دیدم. امکان ندارد بایدن ۸۰ میلیون رأی آورده باشد. این یک انتخابات ۱۰۰ درصد تقلبی بود.»
ترامپ در پاسخ به سئوالی درباره اینکه آیا به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ فکر می کند گفت که این انتخابات هنوز به پایان نرسیده است. او گفت هزاران رأی وجود دارند که ممکن است نتیجه را تغییر دهند.
رئیس جمهور آمریکا در ادامه گفت تنها روشی که جو بایدن ممکن است ۸۰ میلیون رأی آورده باشد از طریق تقلب است.
او در بخش دیگری از سخنانش گفت: «کل دنیا دارد به روند انتخاباتی ما می خندد.» ترامپ سپس گفت که این انتخابات «تقلبی» بوده است.
رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سئوالی درباره اینکه آیا در مراسم تحلیف جو بایدن شرکت می کند یا خیر گفت: «الان نمی توانم بگویم.»
پیش از این رسانه های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار