دموکراسی آمریکا، همسو با منافع اش است/به زندانی های آمریکا قرآن یاد دادم

شبستان چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۴
اسکات با بیان اینکه دموکراسی آمریکایی همسو با منافع خودش است و هر کسی خلاف آن حرکت کند مورد آزار و اذیت قرار می گیرد و یا زندانی می شود، گفت: در زندان به زندانی ها یاد می دادم چطور قرآن بخوانند.

خبرگزاری شبستان ،  گروه اندیشه : « علی اسکات»  با اشاره به اینکه به مدت هفت سال به جرم مسلمانی در آمریکا زندانی شده است، گفت: دموکراسی که آمریکا همواره از آن دم می زند، آن دموکراسی است که همسو با منافع خودش باشد و هر کسی خلاف آن حرکت کند مورد آزار و اذیت قرار می گیرد و یا زندانی می شود .
استاد سابق دانشگاه هاروارد و اهل جمهوری چک با اشاره به اینکه 13 سال پیش خداوند قلب من را برای پذیرش اسلام باز کرد، گفت: با خواندن قرآن تصمیم گرفتم خودم انتخاب کنم و آزار و اذیت مردم در آمریکا نیز من را به سمت مسلمان شدن سوق داد با مطالعاتی که داشتم به این نتیجه رسیدم که هر کسی در آخرت باید دنباله رو کسی باشد و تصمیم گرفتم با انتخاب اسلام پشت سر اهل بیت(ع) حرکت کنم .
وی با اشاره به اهمیت تبلیغ دین اسلام تصریح کرد: چون زمانی که در هاروارد درس می خواندم توسط دولت آمریکا دستگیر و زندانی شدم در واقع نتوانستم چیزی که بلدم را به دیگران یادبدهم اما وقتی در زندان بودم در بین زندانیان مجموعه ای را تشکیل داده بودیم و به آن ها یاد می دادم که چطور قرآن بخوانند .
اسکات در پاسخ به بهترین ابزار ترویج دین اسلام در کشورهای غربی ابراز کرد: بهترین چیزی که می تواند تعلیم دهنده باشد عمل به اسلام است نه اینکه فقط در ظاهر بیان شود یعنی فرد خودش عمل کننده به دستورات الهی باشد و اگر ما قصد تبلیغ دین را داریم باید خودمان عامل باشیم .
وی با اشاره به نقش رسانه هایی همچون شبکه امام رضا(ع) در ترویج دین اسلام و معارف رضوی بیان کرد: صادقانه بگویم که آن ها هیچ گاه اجازه نمی دهند چنین برنامه هایی در آنجا پخش شود یا به صورت گسترده مردم مطلع شوند که چنین ...