اعتبار کارت ملی قدیمی پایان یافت/ صدور کارت ملی هوشمند با تأخیر انجام می شود

دریافت خبر : یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱
اعتبار کارت ملی قدیمی پایان یافت/ صدور کارت ملی هوشمند با تأخیر انجام می شود

اعتمادآنلاین| سیف اله ابوترابی رئیس سازمان ثبت احوال کشور در برنامه زنده تلویزیونی در مورد اتمام مهلت کارت ملی قدیمی، گفت: برابر مصوبه هیأت دولت کارت های ماقبل سال 97 از اعتبار ساقط هستند به همین دلیل ظرف دو، سه روز آینده از نظر حقوقی وضعیت را بررسی خواهیم کرد تا برای افرادی که مراجعه نکردند سازوکاری فراهم شود تا بتوانیم برایشان اوراقی صادر کنیم تا در حین ثبت نام آنها در اختیارشان قرار گیرد.
رئیس سازمان ثبت احوال زمان صدور کارت هوشمند ملی را فعلاً نامشخص عنوان کرد و گفت: صدور کارت هوشمند با تأخیر انجام می شود و آن هم به دلیل مشکلاتی است که در تأمین بدنه کارت همچنان وجود دارد.
وی در رابطه با آخرین وضعیت صدور اوراق هویتی برای سیل زدگان، گفت: با پیشنهاد رئیس سازمان ثبت احوال و موافقت وزیر کشور قرار شده مردمی که در جریان سیل اوراق هویتی خود را از دست داده اند به صورت رایگان برایشان شناسنامه صادر شود.
وی ادامه داد: به این ترتیب در زمان مناسب و با طی مراحل قانونی اعتبار لازم را اخذ کرده و بابت صدور این شناسنامه ها به حساب خزانه مبالغ را واریز می کنیم.
ابوترابی ادامه داد: بنابراین هیچ زمانی برای صدور شناسنامه این سیل زدگان پولی از آنها گرفته نمی شود بلکه به صورت رایگان و بدون نوبت برایشان صادر خواهد شد.
رئیس سازمان ثبت احوال با اشاره به ابلاغ دستورالعمل کتبی به تمام ادارات ثبت احوال کل کشور، گفت: در استان فارس بسیاری از مسافران و گردشگرانی که ساکن آن شهر نبوده آسیب دیده و اوراق هویتی خود را از دست داده اند به همین دلیل ابلاغ ثبت احوال به صورت ملی است تا هر کدام از این سیل زدگان در هر نقطه ای از کشور بتوانند برای دریافت مدارک ...

[ مشاهده متن کامل اعتبار کارت ملی قدیمی پایان یافت/ صدور کارت ملی هوشمند با تأخیر انجام می شود اعتماد آنلاین ]