آیین سی امین سالگرد تاسیس دانشگاه صنعتی اراک برگزار شد

ایرنا پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰:۳۶
اراک - ایرنا - سی امین سالگرد تاسیس دانشگاه صنعتی اراک عصر چهارشنبه با حضور جمعی از مسئولان، دانشگاهیان و مدیران استان مرکزی در این دانشگاه برگزار شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی در این آیین گفت: توسعه کشور و تولید ثروت از مسیر دانشگاه و مراکز آموزش عالی می گذرد.
سید «مهدی مقدسی» افزود: ظرفیت های علمی و دانشگاهی کشور بسیار ارزنده و راهگشاست اما از این توانمندی ها در اصلاح ساختار اداری و بودجه باید استفاده بهینه می شد.
وی ادامه داد: ساختار اقتصاد دولتی در کشور باید بازنگری شود و قوای سه گانه باید با همراهی و تعامل سازنده راه توسعه کشور را با حمایت از دانشگاه ها و ترویج تحقیقات پژوهشی هموار کنند.
مقدسی ادامه داد: کمیته هایی در مجلس شورای اسلامی شکل گرفته تا از ظرفیت های دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به بهترین شکل ممکن استفاده شود.
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی عنوان کرد: سایه نفت بر اقتصاد کشور سنگینی می کند و برای هموار کردن مسیر توسعه پایدار راهی به جز بهره گیری از ظرفیت های علمی و تحقیقی در دانشگاه ها نداریم.
وی گفت: امسال در حوزه خودرو با بهره گیری از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان گام هایی برداشته شده و قانون استفاده حداکثری از ظرفیت های داخل در راستای رونق تولید و اشتغال پایدار به تصویب رسید.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: شمار نرخ بیکاری در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی یکی از چالش های نظام آموزش عالی کشور محسوب می شود که نیازمند بررسی کارشناسانه است.
«علی اکبر کریمی» شامگاه چهارشنبه در مراسم بزرگداشت سی امین سالگرد تأسیس دانشگاه صنعتی اراک اظهار داشت: ظرفیت های بالقوه ای در شهر اراک در حوزه فناوری، علوم و پژوهش های کاربردی مرتبط با صنعت وجود دارد که این خود فرصتی برای تربیت نیروی انسانی ماهر است.
وی بیان کرد: توسعه فراگیر و اثربخشی ...

سرخط اخبار