آمریکا هشت تریلیون دلار خرج جنگ در خاورمیانه کرد/ با دست خالی از سوریه به خانه برمی گردیم

جهان نیوز چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۶
رئیس جمهور آمریکا بار دیگر حضور نظامی این کشور در غرب آسیا را نادرست خواند و گفت «جنگ های بی پایان احمقانه» آمریکا رو به اتمام است.

به گزارش جهان نیوز ، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه بار دیگر حضور نظامی این کشور در غرب آسیا را نادرست خواند و گفت واشنگتن در حال پایان دادن به «جنگ های بی پایان احمقانه» است.
وی در مورد تصمیم تازه دولتش برای عقب نشینی از مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد در شمال سوریه، در توییتر نوشته است: «جنگی که برای صدها سال بین گروه های مختلف در جریان بوده است. ایالات متحده آمریکا هرگز نباید در خاورمیانه می بود.»
ترامپ در ادامه درباره عملیات قریب الوقوع ترکیه در این مناطق، نوشت: «۵۰ سربازمان را خارج کردیم. ترکیه باید جنگجویان داعشی اسیر را که اروپا از قبول کردنشان خودداری کرد، تحویل بگیرد. جنگ های بی پایان احمقانه، برای ما، در حال پایان است.»
رئیس جمهور آمریکا سپس در دو توییت دیگر، نوشته است: «ایالات متحده ۸ تریلیون دلار برای جنگ و حفاظت از خاورمیانه خرج کرد. هزاران نفر از سربازان فوق العاده ما کشته یا به شدت زخمی شده اند. میلیون ها نفر هم از سوی دیگر کشته شدند.»
وی افزود: «رفتن به خاورمیانه بدترین تصمیمی بود که تاکنون در تاریخ کشور ما گرفته شده است! ما با فرضی غلط و اکنون ردشده، یعنی تسلیحات کشتار جمعی، به جنگ رفتیم. [تسلیحات کشتار جمعی] در کار نبود! حالا داریم به آرامی و با دقت سربازان بزرگ و ارتش خود را به خانه می آوریم. تمرکز ما بر تصویر بزرگ است! ایالات متحده عظیم تر از هر زمان دیگری است.»
کاخ سفید این هفته بعد از گفت وگوی تلفنی ترامپ و «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که نیروهای آمریکایی از مناطق نردیک به نوار مرزی سوریه و ترکیه عقب نشینی می کنند. بسیاری، این اقدام را چراغ سبز واشنگتن به آنکارا ...

سرخط اخبار