مدیر کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت : عمده بارش ها طی امروز به صورت رگبار تگرگ، صاعقه و احتمال سیلاب های محلی برای جنوب شرق استان پیش بینی می شود.

به گزارش از  کرمانشاه ؛ محمد خسروی مدیر کل هواشناسی استان کرمانشاه در خصوص فعالیت سامانه بارشی پیش بینی شده در استان، گفت : براساس بررسی آخرین داده های هواشناسی ، از امروز (چهارشنبه) تا روز پنجشنبه، به دلیل عبور سامانه ای بارشی از جو منطقه، در بعضی ساعات شاهد بارندگی، وزش باد و گاهی رعد و برق در سطح استان خواهیم بود.
او با بیان اینکه عمده بارش ها طی امروز و به صورت باران خواهد بود، گفت : بارش ها عمدتا به صورت رگبار تگرگ، صاعقه و احتمال سیلاب های محلی در جنوب شرق استان برای شهرستان های هرسین، صحنه، کنگاور، سنقروکلیایی، کرمانشاه، اسلام آباد غرب و گیلانغرب پیش بینی می شود که بارش ها علاوه بر ارتفاعات در برخی از نواحی سردسیر به شکل برف خواهد بود.
مدیر کل هواشناسی استان کرمانشاه نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن رواناب طی بارش های امروز هشدار داد و توصیه های لازم را در خصوص؛ پاک سازی کانال ها، آبگذر ها و راه های خروج آب ساختمان ها و دهانه پل ها و...، پرهیز از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از تردد های غیرضرور و احتیاط در رانندگی، پرهیز از قرار گرفتن در فضا های باز، مرتفع و مکان های مستعد برخورد صاعقه، مراقبت از محصولات کشاورزی و انجام سایر اقدامات پیشگیرانه و تمهیدات لازم؛ را ارائه داد.
خسروی بارش در روز پنجشنبه را غالبا پراکنده و رگباری پیش بینی کرد و گفت: تشکیل مه صبحگاهی در برخی از نقاط استان مهمترین پدیده جوی طی روز های جمعه و شنبه هفته آینده، خواهد بود .

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار