مقام سابق کاخ سفید گفت: برخی از اعضای دولت ترامپ دوست دارند ایران را تحریک کنند تا کاری انجام دهد که بتوانند حمله آمریکا به ایران را قبل از انتخابات توجیه کنند برای همین هم آنها به دنبال بهانه هستند.

خبرگزاری ایلنا: فرانک هیپل (Frank N von hippel) دستیار پیشین امنیت ملی در دفتر علم و فناوری کاخ سفید (۱۹۹۳ تا ۱۹۹۵) و استاد روابط بین الملل دانشگاه پرینستون است. وی به صورت تخصصی در حوزه سلاح هسته ای و پیمان منع اشاعه هسته ای و جنگ تحقیق و بررسی کرده است. وی نظرات خود را در مورد افزایش تنش ها در منطقه بیان کرده است:
ترامپ با تهدیدهایش می خواهد قبل از انتخابات قوی به نظر برسد
فرانک هیپل در ابتدا با اشاره به لفاظی ها و تهدیدهای ترامپ علیه ایران پس از ناکامی در شورای امنیت و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: ترامپ صریحاً ایران را با حمله هسته ای تهدید نکرد، اما ادعای وی مبنی بر اینکه جنگ با ایالات متحده «پایان» ایران است، می تواند به این ترتیب تفسیر شود. ممکن است دلیل ادعاها و لفاظی های ترامپ این باشد که وی به دنبال راهی برای قوی به نظر رسیدن قبل از انتخابات است. من فکر نمی کنم که ترامپ برای اولین بار از سال ۱۹۴۵ از سلاح هسته ای استفاده کند.
تنش های بیشتر به اشتباهات فاجعه بار منجر می شود
وی در ادامه اضافه کرد: می توانم تصور کنم که تنش های زیاد منجر به یک اشتباه فاجعه بار می شود، مانند سال ۱۹۸۸ که ناوشکن آمریکایی هواپیمای مسافربری ایرانی را که از خلیج فارس عبور می کرد سرنگون کرد.
کشورهای جهان تمایلی به همراهی با آمریکا ندارند
دولت ترامپ نمی تواند از افزایش فشار برای همکاری شرکت ها با آمریکا استفاده کند
این استاد دانشگاه در مورد ادعای دولت ترامپ برای فعالسازی اسنپ بک گفت: سایر کشورها تمایل چندانی برای همراهی با دولت ترامپ در افزایش فشار تحریم ها بر ایران ندارند و نخواهند داشت. من شک دارم استراتژی هایی وجود ...

سرخط اخبار