مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه گفت: کتابخانه های عمومی استان در راستای مبارزه خانگی با ویروس کرونا پویش های «هر خانه یک کتابخانه»، «کرونا را شکست می دهیم» و «هر کتابدار یک کتابخوان» را راه اندازی کرده است.

معصومه حسنی خوانسار امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه در خصوص تمهیدات اندیشیده شده در کتابخانه های عمومی استان برای مقابله با ویروس کرونا، اظهار داشت: کتابخانه های استان در راستای مبارزه خانگی با ویروس کرونا در همان آغاز اعلام تعطیلی کتابخانه ها (پنجم اسفندماه) یک سری فعالیت های کتاب محوری را اجرا کردیم.
وی به راه اندازی پویش «هر خانه یک کتابخانه» اشاره کرد و افزود: افراد در این پویش به سراغ کتاب های خوانده نشده کتابخانه های شخصی خود می روند و آن را درقالب یک فیلم به آدرس اینستاگرام kermanshah_pl اداره کل کتابخانه های عمومی استان ارسال کنند تا آن را به اشتراک بگذاریم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه پویش «کرونا را شکست می دهیم» را مختص کودکان چهار تا 12 ساله اعلام کرد و افزود: کودکان در این روزهای خانه ماندن می توانند فعالیت خانگی خود را در قالب یک نقاشی برای ما ارسال کنند و در مسابقه شرکت کنند.
وی به پویش «هر کتابدار یک کتابخوان» نیز اشاره ای داشت و ادامه داد: این پویش مخصصوص کتابداران که هر کدام یک کتابخوان حرفه ای هستند، است.
حسنی خوانسار با اشاره به برگزاری دهمین جشنواره رضوی، گفت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه ترویج فرهنگ مطالعه و آشنایی با سیره ائمه معصوم علی الخصوص امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) و امسال هم که زندگی نامه امام هادی (ع) اضافه شده، اهداف مهم این جشنواره محشوب می شود.
وی با بیان اینکه سال گذشته 27 هزار و 277 نفر از استان در این جشنواره شرکت کرده اند، تصریح کرد: 12 عنوان کتاب برای سه گروه سنی کودکان، نوجوانان و جوانان و بزرگسالان در راستای برگزاری این جشنواره معرفی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار