متوسط سن زائران ایرانی اربعین امسال

تابناک جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۰

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: امسال متوسط سن زائران ایرانی اربعین ۴۴ سال است.
به گزارش خبرگزاری مهر، علی رضا رشیدیان امروز حین سرکشی به تعدادی از موکب های مردمی از اصفهان، تهران، سمنان و ... از نحوه خدمات دهی، اداره و نوع خدمات آن ها زائران بازدید کرد.
وی در جریان این بازدید ها گفت: همه کسانی که در این موکب ها به زائران خدمت می کنند با همه وجود در این عرصه حضور یافته اند و این خدمت توام با عشق و محبت و رفتار های زیبای انسانی است.
وی اظهار کرد: همه این مجموعه ها در حوزه عملکرد، نوع و سطح خدماتی که می دهند وضعیت خوبی داشتند چنانکه عموما بین سه تا ۶ هزار نفر را در شبانه روز خدمات تغذیه ای و اسکان به شیوه ای بسیار منظم می دهند.
وی افزود: در این میان برخی از آن ها با مشکل تامین آب برای استحمام زائران خسته برای زدودن گرد و غبار راه از تن را داشتند که موضوع را به مسئولان ستاد بازسازی عتبات که مسئولیت کمیته تغذیه و اسکان ستاد اربعین را دارند اعلام کردیم تا هر چه سریعتر نسبت به حل این مساله اقدام کنند.
وی با بیان اینکه روند بازگشت زائران هم اکنون شتاب گرفته است، افزود: با این حال همچنان کربلا بسیار شلوغ و مملو از زائران است و موکب ها عموما ظرفیت شان تکمیل و مملو از جمعیت است و حجم خدمات آنان پاسخگوی نیاز این جمعیت گسترده نمی باشد.
وی تصریح کرد: با توجه به این شرایط از موکب ها خواسته ایم که تمرکز واولویت را در ارائه خدمات بویژه در حوزه اقامت به بانوان و نیز افراد مسن و سالخورده وکودکان بدهند.
رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه امسال متوسط سن زائران ایرانی اربعین ۴۴ سال است، گفت: در این میان در بین زائران افراد مسن هم کم نبودند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار