ساعت 24-مجلس در حالی دولت را ملزم به پرداخت یارانه تامین کالاهای اساسی کرده است که این طرح هرچند با هدف حمایت از قشر متوسط و کم درآمد جامعه بوده اما نیازمند بررسی است و معلوم نیست چه زمانی شکل اجرایی به خود گیرد.

نمایندگان ملت در راستای بهبود معیشت دهک های پایین درآمدی جامعه و با هدف جبران بخشی از گرانی ها، طرحی را در مجلس تصویب کرده اند تا بر اساس آن مبلغ ۱۲۰ هزار تومان برای هریک از افراد سه دهک اول جامعه و ۶۰ هزار تومان برای هر یک از سایر دهک ها به کارت یارانه سرپرست خانوارها واریز تا ۶۰ میلیون نفر تا پایان سال جاری از مزایای این طرح بهرمند شوند. کلیات این طرح اگرچه ماه گذشته در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید اما دیروز نمایندگان مجلس در جلسه علنی به طرح الزام دولت به پرداخت یارانه تامین کالاهای اساسی رای مثبت دادند.
در این طرح دولت مکلف است به منظور تامین بخشی از نیازهای معیشتی خانوارهای به ویژه خانوار های کم درآمد از ابتدای شش ماهه دوم سال جاری به صورت ماهانه، نسبت به تامین و پرداخت یارانه اعتبار خرید به هر فرد ایرانی شناسایی شده در طرح معیشت خانوار (۶٠ میلیون نفر)، از طریق واریز اعتبار به کارت یارانه نقدی سرپرست خانوار به مبلغ یک میلیون و دویست هزار ریال برای هر یک از افراد سه دهک اول (افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی، سازمان بهزیستی، رزمندگان معسر و افراد با درآمد کمتر از حداقل حقوق و دستمزد) و مبلغ ششصد هزار ریال برای هر یک از افراد سایر دهک ها درآمدی اقدام نماید.
یارانه کالاهای اساسی نقدی نیست و به صورت اعتبار برای خرید کالاهای اساسی شارژ می شود
این اعتبار صرفا برای تامین کالای اساسی و ضروری در نظر گرفته شده و وزارت صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی موظفند امکان تخفیف در خرید این کالاها را برای مشمولان فراهم کند.
نکته قابل توجه این است که چنین یارانه ای به صورت نقدی به افراد پرداخت نمی شود بلکه آنها می توانند با این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار