دستگاه اطلاعاتی آمریکا در بیانیه ای بار دیگر چین، روسیه و ایران را به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر متهم کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، دستگاه اطلاعاتی آمریکا در بیانیه ای جدید بار دیگر ایران، روسیه و چین را به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا متهم کرد.
«ویلیام ایوانیا»، مدیر «مرکز ملی امنیت و ضداطلاعات»، از نهادهای زیرمجموعه «مدیر اطلاعات ملی» آمریکا حدود دو هفته پیش در بیانیه ای دیگر مدعی شده بود که این سه کشور به دنبال دخالت در انتخابات آمریکا هستند. او در بیانیه امروز توضیحات بیشتری در این خصوص ارائه کرده است.
در این بیانیه درباره تلاش ادعایی چین برای دخالت در انتخابات آمریکا آمده است: «ارزیابی ما این است که چین-با توجه به اینکه رئیس جمهور ترامپ را فردی غیرقابل پیش بینی می بیند- ترجیح می دهد او در انتخابات پیروز نشود.»
دستگاه اطلاعاتی آمریکا درباره روسیه ادعا کرده است: «ارزیابی ما این است که روسیه تدابیر مختلفی را برای بدنام کردن جو بایدن و آنچه آن را دستگاه ضدروسیه می بیند به کار گرفته است.»
در ادامه این بیانیه آمده است: «برخی از بازیگران مرتبط با کرملین نیز در فضای مجازی و تلویزیون روسیه به دنبال حمایت از نامزدی ترامپ هستند.»
بخش دیگری این بیانیه به ایران اختصاص یافته است: «ارزیابی ما این است که ایران به دنبال تضعیف نهادهای دموکراتیک آمریکا و دونالد ترامپ است و می خواهد کشور را در آستانه انتخابات ۲۰۲۰ دچار تفرقه کند.»
در ادامه این بیانیه آمده است: «تلاش های ایران در این راستا احتمالاً بر نفوذ آنلاین مانند انتشار اطلاعات نادرست در فضای اجتماعی و بازنشر مطالب ضدآمریکایی متمرکز خواهد بود. انگیزه تهران برای انجام چنین اقداماتی تا حدی ناشی از این برداشت است که انتخاب مجدد ترامپ باعث تداوم فشار آمریکا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار