۸ متر زیر خاک کربلا چه خبر است؟

جهان نیوز چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۸
در این گزارش به جزئیات کمتر شنیده شده از کشفیات حین گودبرداری در اطراف حرم امام حسین (ع) پرداخته شده و اطلاعات جدیدی درباره این موضوع منتشر شده است.

به گزارش جهان نیوز ، «نیزه و شمشیرهای نبرد عاشورا بین امام حسین(ع) و لشکریان یزید پیدا شده است.» احتمالا شما هم در چند سال اخیر با متن ها و تیترهایی شبیه به این مواجه شده اید. متن هایی که بعضا روی تصاویری هم مونتاژ شده و مدعی بودند که تصاویر ابزارهای جنگی است که سال ها قبل در نبرد کربلا اتفاق افتاده است. در این گزارش می خواهیم راجع به واقعیت همین مسائل صحبت کنیم. اطلاعات جذاب و دست اولی گردآوری کرده ایم که بی مناسبت با این روزها نیست.
اگر توفیق شده و به کربلا رفته باشید احتمالا منطقه خیمه گاه را دیده اید. منطقه ای در ضلع جنوب غربی حرم امام حسین(ع) که در زمان نبرد عاشورا، خیمه حضرت زینب(س) و دیگر اعضای خانواده امام(ع) در آن نقطه بنا شده بود. با فاصله چند صد متر هم حرم و ضریح امام حسین(ع) و بعضی یاران ایشان مثل حبیب ابن مظاهر و حضرت علی اکبر(ع) قرار دارد. بخشی که ضریح سیدالشهدا(ع) قرار گرفته همان گودال قتلگاه است. قضیه از این قرار است که از چند سال قبل، مقرر می شود تا در منطقه خیمه گاه صحن جدیدی ایجاد شود؛ صحنی که به نام حضرت زینب(س) نامگذاری شده بود.
شبستانی در زیرِ زمین
مسؤولان عراقی به دلیل بافت فشرده آن منطقه و گران بودن زمین به مهندسان فنی و مشاور پیشنهاد می دهند که بخش مهمی از صحن در زیر زمین ساخته شود. پیشنهادی که در نهایت مقبول می افتد و مقرر می شود شبستان اصلی صحن، زیر زمین باشد و روی سطح زمین هم صحن روباز و بدون سقف ساخته شود. چیزی که مشابه آن را در صحن جامع رضوی در مشهد و صحن مسجدالنبی(ص) در مدینه دیده اید. برای شروع کار باید این منطقه را خاکبرداری کرد. منطقه ای که 21 مهر 59 شمسی (برابر با عاشورای سال 61 ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار