دبیر شورای نگهبان با تسلیت فاجعه دردناک انفجار بیروت از همه کشورهای اسلامی خواست به یاری مردم لبنان بشتابند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان امروز (چهارشنبه) در ابتدای جلسه این شورا، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن عید سعید غدیر و ولادت امام هادی ( ع) گفت: اگرچه در ایام مبارک اعیاد سعید قربان و غدیر هستیم، اما فاجعه بسیار دردناک انفجار در بیروت لبنان، موجب تاثر و تألم همه مسلمانان جهان به ویژه ایران شد.
وی با تسلیت به مردم و دولت لبنان، خاطرنشان کرد: آسیب های مادی و معنوی ناشی از این فاجعه و خسارت های بعد از آن تا سال ها برای مردم لبنان باقی خواهد ماند؛ ان شاءالله مجروحان این حادثه هر چه سریع تر بهبود پیدا کرده و درگذشتگان آن قرین رحمت الهی شوند.
دبیر شورای نگهبان در ادامه خواستار کمک های فوری کشورهای اسلامی به مردم و دولت لبنان شد و گفت: این فاجعه، آسیب های مختلف و متعدد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی برای لبنان در پی دارد از این رو کشورهای اسلامی با همکاری هم، نیازهای فوری و بلندمدت مردم و دولت این کشور آسیب دیده را بر طرف کنند.
آیت الله جنتی در خاتمه از مسئولان و دستگاه های اجرایی و نهادهای انقلابی کشورمان خواست با وجود همه مشکلاتی که کرونا برای کشور ایجاد کرده به یاری مردم لبنان بشتابند.

سرخط اخبار