هشدار هواشناسی خراسان رضوی درباره آبگرفتگی معابر

واحد مرکزی خبر سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۸:۴۷
هواشناسی خراسان رضوی درباره آبگرفتگی معابر و ایجاد روان آب به ویژه در نیمه شمالی استان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز خراسان رضوی، هواشناسی خراسان رضوی در صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: بر اساس نقشه های هواشناسی از امروز سه شنبه سوم اردیبهشت با افزایش وزش باد بر حجم بر حجم بارندگی ها به شکل رگبار و توام با رعد و برق و در نواحی مستعد این استان همراه با بارش تگرگ افزوده می شود و بیشترین حجم بارش از عصر امروزتا قبل از ظهر فردا چهارشنبه پیش بینی شده است.
براساس این اطلاعیه، از اواخر وقت امروز با نفوذ جریانات شمالی، دمای هوا در استان بطور میانگین بین هشت تا 10 درجه سلسیوس کاهش می یابد و بارش ها در نواحی سردسیر و کوهستانی به شکل باران و برف روی خواهد داد..
این اطلاعیه می افزاید: دامنه فعالیت هسته بارشی این سیستم تا پایان این هفته جاری به طور متناوب باعث بارندگی در استان بویژه نیمه شمالی آن خواهد شد.
در این اطلاعیه آمده است: امروز در نیمه شمالی خراسان رضوی آسمان ابری و مه آلود همراه با بارش پراکنده و از عصر فردا وزش باد شدید، افزایش بارندگی همراه با رعد و برق و در نواحی مستعد بارش تگرگ پیش بینی شده است.
همچنین احتمال آبگرفتگی و ایجاد روان آب در شهرستان های درگز، کلات، قوچان، چناران، سرخس، صالح آباد، فریمان، ارتفاعات و دامنه های بینالود و برخی نواحی مشهد بر اثر این بارشها وجود دارد.
مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی وضع جوی نیمه جنوبی استان را برای امروز سه شنبه همراه با افزایش ابر، رگبار توام با رعد و برق و در برخی نقاط بارش تگرگ بویژه در نوار شرقی پیش بینی کرده است.
این بارشها در شهرستان های تربت جام، تایباد، باخرز و خواف تا قبل از ظهر چهارشنبه با احتمال آبگرفتگی و روان اب همراه خواهد بود.
براساس این ...