محدودیت های غیر منطقی آمریکا نقض آشکار حقوق هوآوی است

واحد مرکزی خبر پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۷:۴۴
در پی اقدام آمریکا به قرار دادن هوآوی در فهرست سیاه خود، این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: محدودیتهای غیرمنطقی آمریکا حقوق قانونی هوآوی را نقض می کند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از فرانس پرس؛ ­در پی اقدام وزارت بازرگانی آمریکا مبنی بر قرار دادن نام شرکت فناوری چینی هوآوی و 70 شرکت وابسته به آن در فهرست سیاه خود، شرکت هوآوی روز پنج شنبه در بیانیه ای اعلا م کرد: محدودیت های غیرمنطقی آمریکا نقض آشکار حقوق این شرکت به شمار می رود.
در بیانیه شرکت فناوری هوآوی چین در این باره آمده است : محدود کردن هوآوی از تجارت در آمریکا ، این کشور را امن تر یا قدرتمندتر نمی سازد. در عوض این کار موجب خواهد شد آمریکا فقط به گزینه های پایین تر با قیمت گران تر دسترسی داشته باشد.
این بیانیه می افزاید: افرون بر آن اعمال این محدودیت های غیرمنطقی و نامعقول حقوق قانونی هوآوی را نقض می کند و دیگر مسائل جدی حقوقی را پیش خواهد کشید.
وزارت بازرگانی آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد شرکت فناوری چینی هوآوی و 70 شرکت وابسته به آن را در فهرست سیاه خود قرار می دهد. به موجب این دستور که در روزهای آینده اجرایی خواهد شد، این شرکت از خرید قطعات از شرکت های آمریکایی بدون کسب تائید دولت آمریکا منع شود و برای خرید فناوری آمریکایی نیازمند مجوز دولت آمریکا خواهد بود.
ویلبر راس وزیر بازرگانی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد دونالد ترامپ از این دستور حمایت کرده است.