شورای هیئات مذهبی کشور در خصوص مجالس محرم و تجمعات مذهبی و عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، شورای هیئات مذهبی کشور در خصوص مجالس محرم و تجمعات مذهبی و عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری بیانیه ای صادر کرد.
در بیانیه شورای هیئات مذهبی کشور آمده است: مقام معظم رهبری در خصوص عزاداری های محرم ۱۴۴۲ هجری قمری فرمودند: «در عزاداری ها معیار آن چیزی است که کارشناسان و ستاد ملی کرونا اعلام می کنند؛ بنده به توصیه این عزیزان عمل می کنم. توصیه من به مردم این است که ببینیم ستاد ملی کرونا چه می گوید و در مسئله عزاداری به گفته این ستاد عمل کنیم. اگر وضعیتی که داریم را شل بگیریم، فاجعه بزرگی رخ خواهد داد».
بی شک نقش هیأت های مذهبی در احیای شعائر محرم و صفر بر هیچ صاحب نظری پوشیده نیست. با فرا رسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) فرصت های بسیاری به صورت طبیعی به منصه ظهور می رسند.
یکی از فرصت های طلایی ایام محرم و صفر حضور اقشار مختلف مردم به خصوص جوانان در حسینیه ها، مساجد و تکایا است. اما شرط حسینی بودن ولایت پذیربودن است و همه هیأت های مذهبی مواضع و رهنمودهای مقام معظم رهبری را فصل الخطاب می داند و در حال حاضر باید از این تهدید کرونا یی هم با شعور حسینی یک فرصت طلایی ساخت.
۱ اذان و قرآن با صدای خوش و از تریبون اماکن مذهبی و هیأت ها پخش شود.
۲ حضور وعاظ و ذاکران برجسته در رسانه و پخش مستقیم مجالس حضرت اباعبدالله (علیه السلام) از طریق شبکه های تلویزیونی و فضاهای اینترنتی.
۳ احیا و افزایش روضه های خانگی، برافراشتن پرچم ها و کتیبه های سیاه رنگ در میادین و خیابان ها و سر درب منازل و… با مدنظر قرار دادن فلسفه قیام حضرت سیدالشهدا علیه السلام و یاران با وفایش.
۴ فعالیت مستمر هیأت های مذهبی در ...

سرخط اخبار